Türknet'in modem özellikleri ne?

Şu anda türk telekom kullanıyorum ve kullandığım yani türk telekomun modem özellikleri şu şekildeydi

gördüğünüz gibi
mu-mimo yani paketleri eşit bir şekilde dağıtmayı sağlayan downloadı,uploadı eşitleyen pingi azaltan
hüzneleme yani modeme bağlanan cihazın bulunduğu konuma daha fazla sinyal gönderme
özellikleri yok. Yada sisteme girmemişler.
Bir de bu modemin anten özelliklerini bilmiyorum ama kullandığım modemin antenleri 5 db den 4 tane anten var mesafeyi arttırıyor.

Bu özellikler kablosuz kullanan kişiler ve benim için de önemli olduğu için başka bir modem aldım
https://www.epey.com/modem/tenda-v12.html merak edene de link bu.

Her neyse işin özü TurkNet’in VDSL veya Fiber modemlerinde bu gibi özellikler var mı? Dediklerimin dışında eksisi veya artısı var mı? (Wifi 5 ve 5Ghz’yi demeye bile gerek yok.)

1 Beğeni

4 antenli
Tp link c80 router için

2 antenli
Tp link vr300 v3 adsl / Vdsl için

İkiside aynı tarzda
İçindeki özellikler çok iyi yeni versiyonlar

TurkNet modemi mu mimo var. Mesh sistem var . Ama wifisi ne kadar iyi bilemem

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim ama anten db’lleri nedir ve hüzneleme + mu-mimo destekleri var mı? Bir de dediğiniz sanırım 1.'si fiber 2. Adsl ve Vdsl için değil mi?

1 Beğeni
  1. Fiber
  2. Ads Vdsl

Gigaportlara sahipler biri router seçip yapabiliyorsun . biri sadece router

1 Beğeni

Teşekkür ederim diğer özellikler konusunda beklemede kalacağım.

1 Beğeni

TurkNet modemi : vmg3625 t50b onun özelliklerini soruyorsan söyleyeyim

1 Beğeni

Dediğim gibi türk telekom kullanıyorum TurkNet modemi kullanmıyorum genel bir bilgi istedim olası bir TurkNet’e geçiş ihtimalinde özel bir modem yerine genel olarak söylerseniz çok daha iyi olur sonuçta rastgele bir kullanıcıya mu-mimo, hüzneleme teknolojisine sahip modem de gelebilir o teknolojiye sahip olmayan bir modem de gelebilir. hatta db’i bile farklı olabilir. Ben 1 hafta bile beklerim beklemede sorun yok.

1 Beğeni

türk telekom fiber alt yapısındayken TurkNet geçiş yapacaksan yine fiber alt yapı türk telekom olacak
Zte modem veya tp link c5v verirler. Türk telekom veriyor onuda. Yada sistem hazır diye direk geçiş yaparlar herşey aynı kalır.

Türk Telekom fiber altyapısındayken kendi VDSL2 modemimi kullanabileceğim kısacası?

Peki TurkNet kendisi GigaFiber döşerse modem özellikleri ne olur?

Modem özelliklerini vermeniz de güzel olurdu bu arada.

1 Beğeni

Türk telekom alt yapısında size. Zte modem ve tp link c5v verirler dediğim gibi bunların özellikleri normal sadece. 5g ve 2.4 ge var dediğiniz gibi özelliklerde yok

1 Beğeni

Zaten ondan Tenda V12 modemi almıştım. Kendi aldığım modem bir sıkıntı çıkarmaz değil mi TurkNet’e geçersem? Türk Telekom fibernet var.

Hiç bi sıkıntı çıkarmaz şöyle yapacaksın gelip bağlayacaklar. Siz sadece modeme içine girip. VLAD İD nizi ve MAC adresinizi modem içinden öğrenmek ve diğer bağlayacağın v12 ye

VLAD ID
PPPOE
KULLANCI ADI
ŞİFRESİ

MAC ADRESİNİ GİRMEK
Başka birşey yapmanıza gerek yok

1 Beğeni

Anladım gigafiber de bu olay nasıl oluyor peki? Gigafiber modeminde nasıl özellikler var?

1 Beğeni

TurkNet modemi : https://www.zyxel.com/tr/tr/products_services/Dual-Band-Wireless-AC-N-VDSL2-Gigabit-Gateway-VMG3625-T50B/specifications

İngilizceniz varsa anlaya bilirsiniz

1 Beğeni

Tamamdır teşekkür ederim.

1 Beğeni