TurkNet'in Kullandığı Altyapı Türleri ve Özellikleri

TurkNet’in kullanıcılara internet hizmeti sunmak için kullandığı altyapılar hakkında özet bilgiler.

4 Beğeni

Gigafiberi belki torunlarımız görür. Türk Telekom fiber altyapsininda hızlara (download/upload) esneklik getirilirse rahatlıkla olabiliriz :joy:

merhaba Türk telekom fiberinde 8 metre uzaklıktayım acaba TurkNet üzerinden alt ayapı için talep oluşturabilir miyim ?

Santral eve yapışık bile olsa hatta fazladan bir fiber kablo ucu boşta bile olsa yine de vermezler.

Zaten TT nin fiberi varmış. Siz nasıl bir altyapı istiyorsunuz?

tt nin fiber dağıtım kutusu 8 metre uzakta oradan vdsl hizmet alıyorum TurkNet üzerinden . ama pingim sürekli değişiyor bir 6 oluyor bir 15 oluyor . bia tesisatı da yeni. Ben Türknetin TT nin fiberinden hizmet verebildiğini gördüm çekseler fiberi evime kadar TurkNet üzerinden almak istedim. Geforce now kullanıcağım ping değeri benim için çok önemli . Bazen iyi oluyor bazen kötü oluyor

TT saha dolabında kadar Fiber veriyor ise normal Fiber ile çok bir farkı olmaz bu mesafeden diye düşünüyorum. gigafiber hizmeti saha dolabından değil santralden direkt olarak binaya yada modeme kadar olur. Yatırımları devam ediyor TurkNet in.

1 Beğeni

TurkNet Yapa Santralleri buradaki listeden kontrol edebilirsiniz.

merhaba saha dolabına kadar fiber olduğunu nasıl anlarız bende saha dolabının dibindeyim altyapı talebimi 2019 da oluşturdum hala gelmediler ama eğer gelip fiber kablo çekerseler turknetten fiber hizmeti alabilir miyim birde zyxel t50b ile kullanılabilir mi fiber? son olarak ev değişmeyecek fakat şuan yan komşunun altyapısı üzerinden hizmet alıyorum bunu altyapım geldiğinde taşımak istersem süreç nasıl işler?

Saha dolabı yeniyse genelde saha dolabına kadar fiber çekili oluyor.TurkNet’ten Özgür İletişim Fiber hizmeti alabilmeniz için FTTH altyapı oluşturulması gerekiyor Türk Telekom tarafından.

2 Beğeni

hayır yapa bakır altyapıdan verilen bir hizmet

3 Beğeni

Hayır yok altyapı sorgusu yaptığınız zaman alacağınız hizmet türünü görebilirsiniz sadece.

1 Beğeni

Binaya kadar yani fttb gelirse kullanabilirsiniz. Daireye kadar Fiber olduğunda modem internet servis sağlayıcı tarafından verilir.

2 Beğeni

Nakil işlemi başlatırsınız kendi adresinize. Yeni uç bırakılır daireye gitmesi için onu daireye giden kablolar ile birleştirerek kullanabilirsiniz. Bu süreç ortalama 5-7 gün sürebilir.

2 Beğeni