TürkNet'e teşekkür ederim. :)

Arkadaşlar öncelikle merhaba 2011 yılından 2020 Temmuz ayına kadar Türk Telekom kullandım. Kullandığım zamandan beri o zamanlar tabii bilgimiz falan yoktu ben sadece Türk Telekom, Vodafone, Turkcell Superonline gibi firmalar internet veriyor sanıyordum. 2020’nin başlarında TurkNet, Netspeed, Millenicom gibi bir çok taahhütsüz firmalar olduğunu gördüm. 2020 Temmuz ayında taahhütümün bitmesine 2 hafta kala TurkNet 'e geçiş yaptım. Geçiş yapmadan önce 24 MBPS Download, 3 MBPS Upload, 90+ gibi bir fiyat ödüyordum. TurkNet’ten altyapımı sorguladığım zaman 100 MBPS’a kadar hız alabileceğimi gördüm. Gördükten sonra taahhüt cayma bedelimi öğrenmek için Türk Telekom M.H. 'ni Mart ayında aradım ve 742 TL gibi bir fiyat söylediler. Ben de 2020 Temmuz ayına kadar bekledim ve taahhütümün bitmesine 2 hafta kala TurkNet’e geçtim. Geçtikten hemen sonra direkt 100 MBPS hız almaya başladım .İyi ki geçmişim diyorum. yeni taşındığım eve nakil yapmadan önce 100 MBPS’a kadar Download ile 5 Upload alıyordum. Nisan ayında zorunlu bir nakil sürecim vardı yeni evimin altyapısı max 76 MBPS kadar hız gösteriyordu. TurkNet’e nakil talebinde bulundum ve 1 gün olmadan nakil işlemleri kolayca tamamlandı. Tamamlanmadan önce Türk Telekom port yok vb. tarzı şeyler söylemiş TurkNet’e :smiley: ve ben defalarca altyapı sorgusu yaptığım halde boş port var ve altyapı var olarak gözüküyordu. TurkNet destek ekibi sayesinde tekrardan nakil işlemlerimi başlatıp 1 gün olmadan gerçekten nakil işlemimim tamamlandı. Taşındığım evde ilk olarak 66 MBPS hız almaya başladım arıza kaydı oluşturmuştum ve Türk Telekom gelip düzeltti. Altyapı sorgum 76 mbps gösterdiği halde ( iç tesisatımı falan yeniledim.) 88 MBPS hız almaya başladım. Normalde daha yüksek hız alırdım fakat nms hız profilim vardı. Benim sadece 2 isteğim vardı hattım interleaved moddaydı ve nms hız profilinin kaldırılıp hattımın fast moda geçişini istemiştim. Aradan aylar geçti fakat maalesef Türk Telekomun elinde olduğu için geçişi ve nms hız profili kalkmadı taa ki son 1 ay öncesine kadardı bunlar. Bundan 2 hafta önce geceleyin bir altyapı çalışması olmuş ve hattımın nms hız profili kalkmıştı ve hattım interleaved moddan fast moda geçişi olmuştu. Altyapı sorgusu sitelerinde sorgulama yaptığım zaman hâlâ 76 MBPS hız alabileceğim yazarken ben 102 MBPS hız alıyorum. :slight_smile:. Ve hattım Fast modda. TurkNet’ten istediğim her şey olmuştu ve bunlardan en önemlisi İPV6’ya sahip olan ilk 777 kişiden birisiydim. Gerçekten iyi ki varsınız. İyi ki TurkNet var. :slight_smile:

Hat Değerlerim:

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 102012 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8188 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 8
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime : 2:22, 17 secs
DSL activetime :0 min, 22 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.7 dB
output power upstream: 5.2 dbm
attenuation downstream: 7.4 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 25.8 dB
output power downstream: 13.2 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

4 Beğeni

1 ocak 2017 de ttnet 50 gb akk veriyordu türkneti duydum 250gb akk ve taahhüt vs yok hiç düşünmeden geçtim en fazla ne olabilirdiki iptal ederdim dedim sonra çok geçmeden komple akk kalktı ondan sonra internette hız düşüşü olmadan kullanmak ne kadar güzel bir şey oldugunu gördüm hepsi TurkNet sayesindeydi
gerçekten ilklerin firması türknettir iyiki varsın TurkNet

5 Beğeni

benimde 2020 kotalıydı yazmayı unutmuşum

2 Beğeni

50gb kotalı kullanıyordum

1 Beğeni

2016 da ay bitince hız 8 olurdu tabi bizde çayıra salınmış inek gibi sağa sola saldırırdık onu indir bunu izle vs 3 günde biterdi sonra 3mbps ile 27 gün hapis hayatı youtube da 720P video izlemek lüks dü benim için
Şimdi 33 mbit paketim var aylık 1200 1300 GB download yapıyorum 2k dan aşağı film dizi izlemem torrent hiç durmaz
ne günlerden ne günlere :smiley:

1 Beğeni

sorma sorma kime türkneti anlatsam ya korkuyor ya istemiyor diyorum siz uslanmaz bir koyunsunuz :smiley:

korkacak bişey yokki baktın olmuyor gir e devlete 2 tıkla iptal et sonra git ttnet sana 24ay kitlesin :slight_smile:

diyorum diyorum taahhüt yok diyorum yok istemiyor :smiley:

Hat değerleriniz ve hızınız gayet iyi durumda, keyifli kullanımlar dilerim :hugs:

1 Beğeni

Bunlar ne güzel yorumlar :star_struck: Gözlerim parıldayarak okudum… Herşey siz değerli kullanıcılarımız için… TurkNet her zaman kullanıcı dostu olmayı hedef olarak belirledi. Kullanıcılarımızn istekleri doğrultusunda hareket etmeyi amaç edindi.

Günün sonunda bu güzel yorumları okumak insanı o kadar mutlu ediyor kii :pray: Sonuçta verilen bir iş emeği var ve sizler bu emeklerin karşılığını bu güzel naif yorumlarla dile getirip bizleri mutlu ediyorsunuz…

Daha yapılamaz denilen nice şeyleri birlikte gerçekleştireceğiz :clap: İyi ki varsınız :heart_eyes:

5 Beğeni

şu fast modu bize de geçirseler keşke

1 Beğeni

çok ama çok teşekkür ederim sizler de iyi ki varsınız :slight_smile:

1 Beğeni

Günaydın arkadaşlar. bu konuyu görünce, bende bir teşekkür etmek istedim. Teşekkürler TurkNet. her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa :smile:

5 Beğeni