Turknete gelmesi gereken yenilikler

Bende bunu kastediyorum

Yazılan maddelere katılıyorum. Sesli konuşma sistemi gelmese bile online işlemlerden artık yardım adı altında şikayet menüsünden oluşturmadan bilgi alma yeri kesinlikle gelmeli. Şuan bir bilgi almak istesek ya btk kaydı yada teknik şikayet kaydı oluşturmak gerekiyor. Şikayet kaydı oluştursak sistem otomatik arıza tespiti yapmaya çalışyor. Çalışanlarda yazıyı bile okumadan arıza tespit ettik. Ekip yönlendirmesini sağlıyoruz gibi cevaplar veriyor(Otomatik yazılardan bahsetmiyorum).

Ekip üyelerinin eğitilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yakın bir zamanda apartman da genel bir internet problemi oluştu. Türk telekom kullanan komşularımız için gelen ekipler binaya gelen hatlarda sıkıntı olduğunu belirtirken ben ekip bile çağıramadım. Konuştuğum arkadaş arıza olduğuna inanmadı. Üstelik gelen değerlerin düşük olduğunu, değerleri söyleyerek belirttiğim halde. En sonunda da arıza olduğuna dair mutabık olmadık gibi bir cevap verip talebi kapattı. Ben seninle neden mutabık olmak istiyim ki ? Müşteri arıza var diyor. Telekom ekipleri arıza var diyor. Beyfendi bizimle mutabık olamamış. Bu olaydan sonra tüm aboneliklerimi iptal edecektim fakat sağolsun Türk telekom fiber bağladı. Sorunum çözüldüğü için iptal etmekten vazgeçtim.

Web siteleri, mobil uygulamaları aşırı şekilde hatalı ve düzgün çalışmıyor. Bu konuda kesinlikle bu konuyla ilgilenen yazılım ekibinin ilgilenmesi gerekiyor yada ekibin yenilenmesi gerekiyor… Bir yazılımcı olarak söylüyorum çok kötü bir sistem mevcut şuanda. Dilim varmıyor ama stajyerlere mi yaptırıyorsunuz diye düşünmeden edemiyorum.

Mail olayına da aynen katılıyorum. Mailler aşırı geç düşüyor. Mail sistemini ayarlıyamadıysanız en azından sms gönderin. Cevaplandığını bilelim.

Evine yeni eve kadar fiber internet bağlandı. Telekom ekipleri yeni modem getirdiler ZTE marka fakat ben de daha önce mevcut olan ipv6 sistemimi bu modemde root yapmadan kullanamıyorum. İpv6 sistemi verildiyse buna uygun modem verilmesi gerekiyordu.

Ben sabırla, kimseyi de üzmeden, kırmadan günlerdir 3 basit soruya dönüş bekliyorum. Hepsinden vazgeçtim artık…. Yanıt alsak yeter… Yahu 1 telefon ile bakana, emniyet müdürüne ulaşıp 15-20dk’da ne detaylar alıyorum ama burada tıkandım. Yani sorularda CERN’de nasıl parçacık çarpıştırıyorsunuz da değil. Abonelik için 1 ay dolmasına 9 gün var, hayırlısı.

Ben bununla ilgili konu açtım ve modum soruları toplayıp tekrar konuyu açacağım dedi hepsinin cevaplarını arıyorum dedi ben de onu bekliyorum

Kısmet artık bekleyeceğiz :blush:

1 Beğeni

Kaç kere söylendi ben unuttum. Aynı turk.net gibi :joy: Bakalım bir :upside_down_face: Servis Sağlayıcılar işlemleri basitleştirme istedi ilçeler için yüzlerce kere. Şimdş şuraya yazsam olay olur. O nedenle bulaşmıyorum artık bıktım. İnşallah bunların hepsi düzelecek. Sırf bundan TT’de taahüt yapmadım :sweat_smile: