Turknet'e geçişte bunlar normal mi?

Hâlâ aynı diye biliyorum. Orada ki personelin görevi farklı. Teknik konularda ne kadar konuya ve sisteme hakim bilgim yok. Destek hizmeti kanalını biliyorsunuz zaten.

Hocam epey zahmet vermişsin çok sağ ol. Teker teker inceleyeceğim hepsini. Kullanıcı adı/şifre kısmında sorun yok ama TurkNet cağrı merkezi eski kullanıcı adımı görüyor, hatta modeme attığımız resetleri de görmemişlerdi.

Burda güncel olması lazım

2 Beğeni

İkinci görsele göre de kurulum başarılı gibi görünüyor. Modeminiz internet e hangi ip ile çıkıyor bakma olanağınız var mı?

Burada güncel.

Aktivasyon hala gri duruyor yalnız:

Evet ilk görselde mevcut imiş gözden kaçmış. Kullanıcı adı hatalı girilmiş olabilir. Değilse ppp tanım aktif değildir. Teknik destek personelinin el atması gerekir.

Hocam çok sağ ol. Modem şifre menüsüne baktım, değişiklik yok. İlk verdikleri kullanıcı adı ve şifre aynen duruyor. Vlan işine bakacağım şimdi.

1 Beğeni

Yukarda size yaptım kurulum resmini aynısını yapın :slight_smile:

sevgili dostum, tekrar tekrar soruyoruz ancak modeminizde VLAN aktif mi? Aktifse VLAN kimliği 35 olarak girilmiş mi? Ve şu anda “doğru” dediğiniz kullanıcı adı ve şifrenin gerçekten doğru olduğunu nasıl teyit ettiniz? TurkNet’in telefon uygulamasında bu bilgiler yazar. Girip baktınız mı? Sizden bağımsız olarak, telefonda konuştuğunuz arkadaşın “hala eski kullanıcı adınızı görüyorum” demesi aslında doğru kullanıcı adını ve şifreyi yazmamış olduğunuzu size bildiren bir ip ucu olmalı.

1 Beğeni

Otomatik Vlan taraması işaretli olmasın mı?

İlk başta otomatik tarama kapalıydı, ülkeyi falan manuel seçmiştik, sonra Tenda’yla görüşünce otomatiğe geçirdiler.

1 Beğeni

1 Beğeni

Benim de başıma gelmişti. Telefondaki kız “hala eski kullanıcı adınızı giriyorsunuz burdan baktığımda görüyorum” demişti. Onlar terminal penceresinde bizim modemden giden her şeyi bakıp görüyorlar. O zaman ben de şaşırmıştım ama kız haklı çıktı. Çünkü benim o zaman kullandığım modem, Telekom’un kendisine kilitlediği bi modemdi. Ben kullanıcı adını değiştirmeme rağmen, kendisi tekrar telekomun atadığı kullanıcı adına çeviriyormuş otomatik olarak. Modemi değiştirince bağlanabilmiştim.

1 Beğeni

Herkese tekrar merhaba,

İnternete bağlandım sanırım. Şu an şoktayım. Galiba Vlan ayarıyla ilgili bir şeydi. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bir arkadaş PM göndermişti onu da şimdi gördüm. Herkese cevap yazacağım. Gerçekten minnettarım arkadaşlar.

ModeratiX arkadaşım, sana cevap yazacaktım forum müsade etmedi. Buraya da artık yazamıyorum. Yeni kullanıcı olarak günlük limitim dolmuş. Umarım bu yazdığımı görürsünüz.

Şimdi TV’den, cep telefonundan da girmeyi deneyeceğim, lan kablomu tekrar bağlayacağım. Sabah işe döneceğim, hanım da çok sevinecek.

Herkese çok teşekkür ediyorum. Öyle işi görüldü çekti gitti gibi anlaşılmasın, 23 saat beklemem gerekecekmiş başka mesaj yazabilmek için.

2 Beğeni

@Dialup yaşadığınız diğer problemler ile ilgili bilgiyi de size @EFG verebilir.

2 Beğeni

kendim bağlanmış gibi sevindim hocam :smile: hadi hayırlı olsun.

1 Beğeni

TR069 ile bu tip sorunlar uzaktan çözülemiyor mu acaba?

1 Beğeni