Turknet'e geçiş yaptıktan sonra IP alamadım

Geçiş işleminden sonraki ilk kurulumda klavye hatası yaprak ppp kullanıcı adımı yanlış yazıp kurulumu tamamladım. Devamında ip alamayınca hatayı fark edip modemi resetleyip bastan kurulum yaptım fakat düzelmedi.
Not kurulumu defalarca kez otomatik, manuel, kablolu, kablosuz yaptım.
Modem resetlenmiyor olabilir dediler. Modemi kullanıcı arayüzünden fabrika ayarlarına döndürüp denedim yine olmadı. (Geçiş işleminden önce de bu modemi sorunsuzca kullanıyordum zaten. Modem tp-link TD-W9970)
Sorun hala modemde olabilir diyerek aktif olarak kullanılan (yani kesinlikle sorunsuz olan) bir modem buldum, onu resetledim ve kurulumu gerçekleştirdim. Hala IP almıyorum. Belli ki sorun modemde değil.
Peki sorun nerede olabilir. TurkNet ekibinde herkes aynı şeyi tekrarlıyor “kullanıcı adınız yanlış görünüyor. Modemi resetleyip doğru kullanıcı adı ile kurun”. Sizin bu konu için bir fikrinizi öneriniz var mı. Zira şuan 5. gün sabrım tükenmek üzere.

Eğer doğru yazdığınıza eminseniz. Bağlantı
ar ama ip alamıyorsanız. Türknetten kullanıcı adı ve şifrenizin değiştirilmesini yalep edin ve değiştikten sonra deneyin

1 Beğeni

Merhaba,
Hizmetinizi kontrol ettiğimde IP almanıza engel tarafımızca bir sorun göremedim, kurulumu doğru bir şekilde yaptığınızdan emin misiniz?
MTU :1492 , VLAN ID : 0/35 şeklinde olması gerekiyor diğer ayarların.

1 Beğeni

Geçiş işlemini yaparken eski hizmet numaranızı TurkNet e verdiniz mi yoksa doğrudan başvuru mu oluşturdunuz?

1 Beğeni

Evet eski hizmet numaramı vermiştim.

Bu arada yardımcı olmak için yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Olay biraz canımı sıktığı için 2-3 gün uğraşmadım. 2 gün önce modem kurulumu için 2 kişi geldi. Sorunu halledemediler. Kurulumda veya modemde sorun yoktu. Saha dolabında sorun olabilir diye türk telekom’a arıza kaydı bıraktılar. Türk telekom ekibinin gelmesini bekliyorum. Onlar geldikten sonra sorun devam edersem TurkNet ile tekrar iletişim kurmaya çalışacagim

Bugün (30.03.2023) saat 17.05 civarında modemimdeki internet ışığının yandığını fark ettim. Sorun her neyse düzeltilmiş.
Sabaha karşı birkaç kurulum denemiştim ama her zaman yaptığım şeylerden farklı bir şey yapmadım. Yalnızca MTU kısmında 1480 (gerekli olmadıkça değiştirmeyin) yazıyordu. Onu 1492 olarak değiştirip kaydettim. Ama devamında internet ışığı yanmamıştı. Telekom saha ekibi de gelmedi. Yani sorun her neyse TurkNet ile alakalı bir sorundu ve sonunda giderebildiler. Keşke bu kadar sancılı bir süreç olmasaydı.

Buradan yardımcı olan, fikir veren ve hatta okuyan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Şuanda internetimi sorunsuz kullanabiliyorum. Geç de olsa sorunumu gideren TurkNet ekibine de teşekkür ederim.

1 Beğeni