Türknet'e geçiş yapmak istiyorum

Herkese Merhaba,
Nisan ayının ortalarında Türk Telekom taahhüdüm bitecek ve yenileme taraftarı değilim. Düşük hız ve çok pahalı maalesef.
TurkNet web sitesinde alt yapı testi yaptım gigafiber internet altyapısı varmış.
Apartman girişinde de Türknetin kutusu var.
Benim şu an kullandığım Türk Telekom Fiber internet.
2 Adet sorum var.

1. TurkNet 'e geçeceğim taktirde tekrardan daireye kablo çekilmesine gerek var mı?
  2. Taahhüt bitmeden kaç gün önce TurkNet 'e başvurmalıyım?

Merhaba farklı bir servis sağlayıcıdan aktivasyon ve yeni kurulum yapılacağı için tekrardan kablo çekilecek bilginiz olsun. Ortalama olarak 1 hafta önceden başvuru yapabilirsiniz. Yoğunluğa göre abonelik süreciniz işleme alınacaktır. TurkNet’e geçerken davet kodumu “OKR41JY19RUU” kullanabilirsiniz bu sayede 1 aylık internet bedelini 6 ay boyunca faturaya indirim hakkı kazanırsınız. Arkadaşını Getir — TurkNet kısmından detayları öğrenebilirsiniz.

Arkadaşını Getir Kampanyası İndirimi -₺66,65 x 6 Ay faturanızdan düşülecektir. Şimdiden hayırlı olsun.

1 Beğeni

Tamamen farklı bir altyapıdan hizmet alacağın için bu bir geçiş değiş sıfırdan bir kurulum olacak. Sen Türk Telekom internetini kendin kapattıracaksın, eğer kapatmazsan iki internet de aynı anda çalışır, tamamen bağımsızlar.
Bina altındaki kutudan evine tekrar ince fiber kablo çekilecek.

Kablo çekiminde herhangi bir ücret ödüyor muyum?
600TL Kurulum ücreti dedikleri kablo çekilmesi için istenilen bir tutar mıdır?

3 ay 200 TL olarak kurulum ödeyeceksin evet o ücret yeni kablo ücreti. Ama bunun sonunda 1000 Download 1000 Upload hızına kavuşacaksın, böyle bir hizmet için değer.

1 Beğeni

Kurulum ücreti 600 TL olarak belirlenmiştir. Ancak, @justVDSL üyesinin belirttiği gibi, 3 ay boyunca aylık 200 TL ödemeniz durumunda herhangi bir ek ücret talep edilmeyecektir. Tüm işlemler bu ücretin içinde yer almaktadır.

Merhaba, GigaFiber - 1.000 Mbps'ye Kadar Dünya Hızında İnternet — TurkNet
Sitesine göz atabilirsiniz.

1 Beğeni