TurkNet'de yaşadığım problem TT ekibinin yanlış bilgilendirmesi

Merhaba, aktif olarak tam 6 yıldır TurkNet kullanıcısıyım herkes eleştirirken ben halen sağlayıcımın arkasında bulundum memnundum ki halen memnun olmaya çalışıyorum.
İnternetimi 1 yıldır 16Mbit olarak kullanıyordum dün öylesine online işlemlere girdiğimde 50Mbit hıza geçiş yapabileceğim yer aldı.
Hemen başvuru yaptım ve uyudum sabah online ders yaparken bir anda internetim gitti ve direk arıza kaydı açtım.

29.03.2021 22:33’da TT Ekibi tarafından LOG : arıza müşteri iç tesisat kaynaklıdır - TT tarafında sorun tespit edilmemiştir diyerek bir mesaj gönderildi.
İç tesisat alakalı bir problem doğsa sabah 11:30’da internetimi kullanamayacağımı tahmin ediyorum. Bir de 29.03.2021 02.30 sıralarında 16Mb’den 50Mb’e paket değişikliği başvurusu yaptım arıza kaydı teknik bilgileri iletince hat değerlerimin Upload Mevcut Hızı : 8189 Kbps Download Mevcut Hızı : 51176 Kbps olarak değiştiğini gördüm sorunum hala devam ediyor ve internete erişimim yok.

Screenshot_16|690x389

1 Beğeni

Modeminizi yeniden VDSL olarak kurdunuz mu?

1 Beğeni

Modeminizin marka modeli nedir? Modemi fabrika ayarlarına çevirip uygun ayarda kurulum yaptınız mı? Modeminiz VDSL destekliyormu?

Modemimi vdsl olarak kurdum evet.

Modemim TP Link w9970 300 mbps ye kadar desteklemekte baştan kurulum yaptım.

Öncelikle modemi sıfırlayın hocam. Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz değişmiş olabilir. OİM’den kontrol edip baştan kurulum yapın. Modemde sorun nedir ? DSL ışığı da mı yanmıyor yoksa sadece internet mi?

Burada konu açmadan önce internet yoktu bir anda geldi ama şuanda 16 down 4 up alıyorum :slight_smile:
Teknik Bilgilerde 50 mbit down 8 up alabileceğim yazıyor.
Modem ADSL olarak bağlı.
Modemim: TP-Link TD-W9970 300 Mbps VDSL2 Modem

Modem hat değerlerinizi atarmısınız?

Yazdığımı denediniz mi hocam ? Modem şuan VDSL’den sinyal alıyor. OİM’den ip bağlantısını yenileyin, paket tanımlanmış. VDSL’e de geçirilmiş. Sorun sizlik şuan.

Hayırlı olsun hocam. +10 TL karşılığında mı geçtiniz?

Evet ama kullanamıyorum :smiley:

Hocam neden kullanamıyorsunuz? Hat değerleri normal. Modemi aç kapa yapıp kablolu bağlantıda speedtest yapar mısınız?

Modem adsl olarak buluşuyor.

Hızın yansıması uzun sürebiliyor ancak tam nedenini bende bilmiyorum

OİM üzerinde güncellemeler yapılıyor ara sıra hatalar olabilmekte belki bundan kaynaklı olarak ADSL olarak gözüküyor olabilir.Modem arayüzünüzde VDSL2 hizmeti aldığınız gözüküyor ve hattınızdaki hızınız 51 Down 8 Up olarak gözüküyor.Başka bir ethernet kablosu ile yeniden test edermisiniz?

Ethernet kablosunu değiştirdim fakat halen aynı hocam.

16 down vardı 16 yine 0.61 upload vardı 4 e çıktı ama

OİM üzerinden Hızım Düşük -Performans destek kaydı açmanızı öneririm.