TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Son çıkan V550ABPM4F0 yazılımı ile VMG8623-T50B modemle İPV6 artık çalışmıyor. Daha doğru tabirle İPV6 alıyor ama internet çıkış yapmıyor. Bilginize.

Asus DSL AC88U modelinde IPv6 çalışmıyordu ancak Asus DSL AX82U modelinde IPv6 çalışıyor.

Modem arayüzünden IPv6 ayar sekmesinde bağlantı türünü Native seçerek ayarı kaydettikten sonra modemi yeniden başlatmam IPv6 nın çalışması için yeterli oldu.

ipv6 herkese tanımlandı mı ?

Merhaba.

Türk Telekom un modemlerini kullanan bizler de faydalanabilecek miyiz?

FTTB fiber üzerinden TurkNet kullanıyorum. Modemim zte h298A. Root erişimi henüz yok. 4 aydır kullanıyorum.

Root erişimine açabilirsiniz. Ben root erişimini etkinleştirmiştim. Basit bir işlem.

Google amcaya bir bakayım hocam nasıl yapıldığını. Sağolun.

Bu link size yardımcı olacaktır. Biraz karışık gelebilir. Fakat yardımcı olabilirim.

Teşekkürler. Yazılıma aşinalığım var hocam ama komut belirteçlerini karıştırmamak için ekstra çaba sarf etmek gerek :slight_smile: Gündüz vakti bakayım inşallah.

1 Beğeni

Huawei HG630a

-Desteklemiyor.

Hocam ayarları nasıl yaptınız? Bie türlü kullanamadim ipv6 yi.

Vr300 çalışıyor kesin olarak söyleye bilirim. 1 aydır test ediyorum. İpv6 testi yapıp duruyorum. TurkNet ilk test ettiğinde yaşadığım problemleri yaşamıyorum.

Dostum hatırlıyor musun test ediyordum çalışıyor çalışmıyor diye . Çalışıyor. Senle konuşurken hatalar alıyordum. Test günleri çok hatası vardı gerçek ipv6 geçirdiklerinde proglemlerim kalmadı :yum:

Vr300

Talep etmiyorsun. Herkeze yavaş yavaş oranın durumuna göre. Otomatik veriliyor. Gelince mail atıyorlar zaten

1 Beğeni

vr600 destekliyor ancak türknetten herhangi bir mail gelmediği için açmıyorum

Vr2100 alacam :slight_smile: bakam nasıl bi ipv6 sı var

benimmodem.destekliyomu acaba acikcasi ac750 den sonra hic karistirmadim modemi asus ax82u

@Eren Asus DSL-N16 da aşağıdaki ayarlarda çalışıyor.

WAN:
IP Sürümü v4/v6
IPV6 Settings:
DHCP: DHCP (SLAAC’de internete çıkamadı DHCP’de çıktı)
DHCP PD: Etkin
MLD Proxy: Devre Dışı

IPv6 Menüsü:

Bağlantı türü: Native
DNS1-2 (Cloudflare DNS)
Oto yapılandırma ayarı: Stateless

Not: Sadece bilgisayarım internete ıpv6 ile çıkabildi. Mobil cihazlarım ipv6 almasına rağmen internete çıkamadılar.

Üstadım ipv4/v6 seçmek zorunlu mu? İkisi beraber nasıl çalışıyor? Anlatabilir misiniz? Sadece v6 seçsek sorun olur mu? Ayrıca ben cloudflare dns kullanıyorum. Bir sıkıntı yaratır mı?

teşekkürler bilgi için

Keenetic Extra Dslde nasıl kullanıyoruz ipv6 yı?