TurkNet ZyXel WMG8623-T50B En iyi Konfigürasyon Ayarları

Herkese Merhabalar!
Konu başlığında da belirttiğim gibi modem için en iyi 2.4 ve 5 ghz bandında çalışma ayarları ve modemin daha stabil çalışabilmesi için en iyi konfigürasyon ayarlarını daha sade anlaşılabilir şekilde forum ve turknet yetkilileriyle beraber bu konuda uzman görüşe sahip arkadaşlar bu başlık altında deneyimlerini paylaşabilirlerse forumdaki diğer arkadaşlara da çok yardımcı olurlar. Şimdiden teşekkürler

2 Beğeni

Bu modemi üç gün önce dışardan satın aldım. ilk gün kullandıktan sonra ikinci gün şak diye internetim kesildi. internet ışığım kırmızı yanıyor. halen internetim yok. bu forumda söylenen tüm ayarları yaptım, modemi bir kaç kere resetledim, türknet yazılım güncellemesi de yaptım ama nafile. destek kaydı da telekoma yönlendirdi. telekomdan gelecek elemanları beklemekteyim. modemin bozuk olduğuna ihtimal vermek istemiyorum çünkü ilk gün gayet güzel çalışıyordu. bi yerde bir hata var ama nerde??

İşte bu yüzden kronik bir sorun var gibi görünüyor. Bende de WiFi bazen uzun süreli kopmalar yaşatıyor internet bağlantısı olmasına rağmen telefondan ve PC de donmalar oluyor WiFi tekniğinde bir sıkıntı var gibi işte bu gibi sorunları çözebileceğimiz tek nokta da bu forum sonuçta TurkNet projesi ürün.

3 4 aydır kullanıyorum uzun süreli bir kopma yaşatmıyor modem anlık 5 ghz gidiyor gelmiyordu son sürümde 5g de kopma yaşamadım

Siz sanırım global son sürümü kurmuştunuz genel izlenimleriniz nasıl? Ping değerlerinde bir değişme bununla birlikte voip vs kısıtlı özellikler de açık mı?

2 aydır kullanıyorum. son 3 haftadır, global sürüm firmware’i kullanıyorum ve hiçbir fark göremedim.

kablosuz ile ilgili yavaşlık sorununun genelde etraftaki kanalların doluluğu ile ilgili görüyorum. wifi analyzer tarzı programlar var mobil cihazlarda çalışan. yükleyip, etrafınızdaki kanallara bir bakın. zyxel otomatik kanal buluyor gerçi ama özellikle 5ghz için kendi boş kanalınızı seçiip deneyebilirsiniz. 2.4GHz için de benzer şekilde ilerleyebilirsiniz.

daha önce kablonet+asus ac1200 router kullanıyordum. zyxel t50b o kadar iyi çalışıyor ki ek router’a ihtiyaç dahi duymuyorum.

vo ip açık indirme yükleme ping hızları tıpa tıp aynı kablosuzda daha sorun yaşamadım

şu an aynı şeyi yaşıyorum hocam çözüldü mü acaba sorununuz?

Hayır hocam. Türk telekomdan elemanların gelmesini bekliyorum. Cuma gününden beri internet yok. Kırmızı ışık yanık vaziyette. Çok uğraştım. Eğer modemdeyse sorun çok üzülürüm.

tekrar merhaba. türk telekom ekipleri bugün geldi. sorun tahmin edildiği gibi modemde çıktı. bazı evlerde ya da sitelerde bu modem ile türknet uyuşmazlığı söz konusu. uyuşmayan bir modemi de türknet neden satar anlamış değilim. lafı uzatmayayım, telekom ekibi zyxel wmg8623-t50b modemin işime yaramayacağını söyleyip ZTE marka başka bir modem bıraktı ve kurdu. şu an internetim şakır şakır, hız da gayet iyi…zyxel modemi de sahibinden sitesinden 2. el almıştım. şimdi de ben satışa çıkardım. atıl duruma düştü. herkese kolaylıklar dilerim

Teşekkürler hocam hemen bir başka modemle denemeye bakacağım