TurkNet ZyXel WMG8623-T50B En iyi Konfigürasyon Ayarları

Herkese Merhabalar!
Konu başlığında da belirttiğim gibi modem için en iyi 2.4 ve 5 ghz bandında çalışma ayarları ve modemin daha stabil çalışabilmesi için en iyi konfigürasyon ayarlarını daha sade anlaşılabilir şekilde forum ve TurkNet yetkilileriyle beraber bu konuda uzman görüşe sahip arkadaşlar bu başlık altında deneyimlerini paylaşabilirlerse forumdaki diğer arkadaşlara da çok yardımcı olurlar. Şimdiden teşekkürler

2 Beğeni

Bu modemi üç gün önce dışardan satın aldım. ilk gün kullandıktan sonra ikinci gün şak diye internetim kesildi. internet ışığım kırmızı yanıyor. halen internetim yok. bu forumda söylenen tüm ayarları yaptım, modemi bir kaç kere resetledim, TurkNet yazılım güncellemesi de yaptım ama nafile. destek kaydı da telekoma yönlendirdi. telekomdan gelecek elemanları beklemekteyim. modemin bozuk olduğuna ihtimal vermek istemiyorum çünkü ilk gün gayet güzel çalışıyordu. bi yerde bir hata var ama nerde??

İşte bu yüzden kronik bir sorun var gibi görünüyor. Bende de WiFi bazen uzun süreli kopmalar yaşatıyor internet bağlantısı olmasına rağmen telefondan ve PC de donmalar oluyor WiFi tekniğinde bir sıkıntı var gibi işte bu gibi sorunları çözebileceğimiz tek nokta da bu forum sonuçta TurkNet projesi ürün.

Siz sanırım global son sürümü kurmuştunuz genel izlenimleriniz nasıl? Ping değerlerinde bir değişme bununla birlikte voip vs kısıtlı özellikler de açık mı?

şu an aynı şeyi yaşıyorum hocam çözüldü mü acaba sorununuz?

Hayır hocam. Türk telekomdan elemanların gelmesini bekliyorum. Cuma gününden beri internet yok. Kırmızı ışık yanık vaziyette. Çok uğraştım. Eğer modemdeyse sorun çok üzülürüm.

tekrar merhaba. türk telekom ekipleri bugün geldi. sorun tahmin edildiği gibi modemde çıktı. bazı evlerde ya da sitelerde bu modem ile TurkNet uyuşmazlığı söz konusu. uyuşmayan bir modemi de TurkNet neden satar anlamış değilim. lafı uzatmayayım, telekom ekibi zyxel wmg8623-t50b modemin işime yaramayacağını söyleyip ZTE marka başka bir modem bıraktı ve kurdu. şu an internetim şakır şakır, hız da gayet iyi…zyxel modemi de sahibinden sitesinden 2. el almıştım. şimdi de ben satışa çıkardım. atıl duruma düştü. herkese kolaylıklar dilerim

Teşekkürler hocam hemen bir başka modemle denemeye bakacağım