Türknet yurtdışı çıkışlarda sorun mu var?

Twitch i açıyorum yayın sorunsuz izleniyor ancak sohbet kısmı gelmiyor böyle kalıyor.

Ekran Alıntısı

Oynadığım bir tane oyun var vpn açmadan oyunun loading ekranını geçemiyorum bağlanamıyor sunucuya.

Selamlar @Jax, şu anda bildirilen genel bir sorun bulunmuyor. Teyit etmek için bazı yayınlara dahil oldum ve chat’leri görüntüleyebildim. DNS kullanıyor musunuz?

Yok düzelmemiş benim Vpn açmadan Twtich te random bir yayıncıyı açtım sohbet ’ e bağlanıyor kısmında kaldı gene.

Ekran Alıntısı

Daha sonra vpn ile denedim sorunsuz açıldı yayıncının chat ’ i

vpn

Aynı şeyi açmaya çalıştığım oyun içinde denedim ondada işe yaradı vpnsiz loading ekranınıı zor geçiyordum vpn açtım 1 saniyede geçti loading ekranını.

Dns kullanıyorum 1.1.1.1 , 1.0.0.1
Dns i kapatmayı denedim gene düzelmedi. Dün akşam modemi 10 dakika kapattım 2-3 defa öyle açtım gene düzelmedi.İnternetimde sıkıntı yok sadece yurtdışı çıkışında sorun var TurkNet kullanan başka bir arkadaşım var onda problem gözükmüyor. Biraz önce vpn açıp denedim Twitch sohbeti sorunsuz açtı vpn ’ i kapattığım zaman sohbet’e bağlanıyor kısmında kalıyor.

Şu an kontrol ettim. Bu sorun bende de mevcut. Twitch’te herhangi bir yayında chat kısmı “Connecting to Chat” olarak kalıyor. VPN kullanmadan bağlanmıyor. Custom DNS kullanmıyorum.

Aynen öyle hocam dün akşamdan beri sorun mevcut umarım en kısa sürede çözülür böyle olmaz bu. VPN açarak mı gireceğim ben sürekli oyuna yada ulaşamadığım sitelere

sanırım sorunun farkına varıp düzelttiler şuan düzeldi benim tekrar sıkıntı yaşarsam açarım konu.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.