TurkNet Yeni Abonelik HK

Merhaba.

Birkaç gündür evime 2. internet bağlatmak için arayıştaydım ve ilk defa TT harici bir servis kullanacaktım. Nihayetinde mahallemin Gigafiber planlamasında (Kocaeli, Derince, Sırrıpaşa Mh.) olmasından ve saha dolabının dibimde olmasından ötürü (sorgulamada 96mbit alabileceğim yazıyor) param TurkNet’e gitsin diyerek bugün sabah 11 gibi telefondan başvuru yaptım. Yaklaşık 3 saat sonra TT’dan birisi aradı ve TurkNet için ankastrede işaretlemeyi yaptığını söyledi. Yani artık iş tamamen TurkNet’de. Bu aktivasyon süresini hızlandırabilir miyiz? Uygulamadan kimlik bilgilerini de yükledim, sadece gelip kurulum ve imza işleri kaldı.

Ayrıca TurkNet sitesinden YAPA olan bölgelere baktığımda Kocaeli’nde Derince ve Sopalı’da var gözüküyor fakat hız sorgulama sayfasında böyle bir bilgi yok.


Yapa’damıyım değil miyim net bilgi alamıyorum. DH’den sormuştum sorgulama sayfasında yazar dediler ama yazmıyor. Sayfada yazdığı Sopalı’nda oturuyorum, bana çokta uzak olamaz herhalde. Bununla ilgili net bilgi almak istiyorum, tabi her ne kadar sitede gözükse de Sopalı’da YAPA belkide hiç yok.

En azindan evet orada yapa altyapısi var ama size mesafesi uzak, VAE’den kötü sonuçlar alabilirsiniz dense bile yeterli. Muamma da kalmaktan iyidir.

Son olarak ilk kez TT harici bir servis kullanacağım, inşallah sorunsuz olur ve gigafiber gelene kadar kullanırız.

Şimdi bu şekilde mesaj geldi. Uygulamadan zaten kimliği yükledim.

Yarın sabah için kuruluma gelineceği söylendi. Umarım gelirler de şu süreç biter.

Birde hatta sorun varsa seyret cümbüşü.

Merhaba @Sgyya, bana müşteri numaranızı özel mesaj üzerinden iletirseniz tüm sürecinizi takip ederek size yardımcı olabilmek için elimden geleni yapmaya çalışırım.

1 Beğeni

İlginiz için teşekkür ederim. Şimdilik size rahatsızlık verip, yoğunluğunuza yoğunluk katmama gerek yok. Yarın akşama kadar aktivasyon yapılmazsa veya hatta sorunlar olursa yardımınızı isterim.

2 Beğeni

Siz nasıl uygun görürseniz :slight_smile: Çok naifsiniz teşekkür ederim. Ama yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an buradayım. Bilmenizi isterim.

2 Beğeni

enes bey ben de mesaj attım yardım edersiniz diye umarak

Az önce TurkNet internetim bağlantı. Taşeron ekip geldi ankastreden ve modemden bağlantıları yaptı.

Aktif olarak TT ve TurkNet kullanıyorum artık. İkisinin de modem hat değerlerine baktım, sanırım TurkNet biraz ağır geldi, normalde TT’yi tek kullanırken ulaşılabilir hızım 136Mbps civarıydı, TurkNet bağlantısından sonra 112Mbps’e kadar düştü. Neyse ki aktif olarak TurkNet’i ben kullanacağım, onunda ulaşılabilir hızı 120Mbps gözüküyor ve eh işte diyebiliriz. Ping olarak TT’ye göre, 2 ile 3 ms arasında fark oldu. TurkNet pingi daha iyi gözüküyor, belki de kendi sunucusunda bağlandığı için öyledir bilemiyorum.

Hat değerlerim ;

TT

TurkNet

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 8.331 Mbps 100.146 Mbps
Actual Net Data Rate: 8.192 Mbps 99.993 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 34.9 dB 13.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 4.8 dBm 13.9 dBm
Receive Power: 2.9 dBm 11.9 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 1.8 dB 1.9 dB
Attainable Net Data Rate: 48.351 Mbps 121.250 Mbps

Ayrıca gelen arkadaştan öğrendiğim kadarıyla bu bölgede epey kişi TurkNet kullanıyormuş, bu yüzden gigafiber planlaması yapıldı belkide… Epeyde övdü TurkNet’i. Tüm alternatif operatörler için kuruluma gidiyormuş, en sağlamı TurkNet dedi ve dandik ankastre bağlantısından ötürü TT’ye epey bi lanet okudu. İnşallah gigafiber’de en kısa sürede gelir.

Şimdilik hız/ping durumum stabil, oyunlarda vs. durum ne olacak göreceğiz.

1 Beğeni

Merhaba, konuda bahsettiğim gibi TurkNet internetim bağlantı, hat zayıflamam her ne kadar normal olsa da, SNR tarafında biraz sıkıntı var gibi o yüzden hattıma tanımlı hızı bir tık düşürmek istiyorum. Tek başıma PC’de kullanacağım için yüksek hızlara gerek yok. Online İşlemler’den baktım fakat daha hat değerlerim, santralim vs. orada gözükmüyor veya ben bulamadım.

Hattıma tanımlı hızı 80’e çekmek istiyorum, en azından bir tık daha sağlam değerlerim olur diye düşünüyorum. 100Mbit’i dibine kadar kullanmama gerek yok. Yardımcı olur musunuz?

Birde şimdi ayıktım, kuruluma gelen adam ne evrak imzalattı ne başka birşey, öylece gitti :smiley: Halbuki her ne kadar onun geldiği arabada evrakları görsem de, bende çıktı alıp imzayı vs. atmıştım ama ne benim aklıma ne onun aklına evraklar geldi. Bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?

Müşteri No : 2666609

Özel mesaj üzerinden size cevap verdim. Oradan iletişimimize devam ederiz ancak buradan da kimsenin aklında bir soru işareti kalmaması açısından durumunuzu paylaşayım;

Aramıza hoş geldiniz :hugs: Başvurunuzun 23.04.2022 tarihinde yapılmış olduğunu görüyorum. Aktivasyon sürecimiz 2-6 iş günüdür. Bu süreç içerisinde ekiplerimiz adresinize gelerek kurulum işlemlerinizi tamamlayacaklar ve sonrasında hizmetimizi aktif bir şekilde kullanmaya başlayacaksınız.

1 Beğeni

Sizin için çok sevindim :smiling_face_with_three_hearts: İyi ve mutlu günlerde güzel internet deneyimi yaşamanızı dilerim :pray:

2 Beğeni