Türknet yeni abonelere ücretsiz modem veriyor mu?

İyi günler, halihazırda Kablonet 100mbit internet ve KabloTV kullanıyorum, TurkNet’in 100/8’lik internetine geçmeyi düşünüyorum da kafamdaki 1-2 soruyu yanıtlarsanız sevinirim.

1- Kablonet’in modemi var fakat iptal edince aboneliği o modemi iade etmem gerekecek o yüzden bir modeme ihtiyacım olacak, TurkNet ücretsiz modem veriyor mu?

2- Başka ISS’den TurkNet’e geçişlerde iptali TurkNet yaptığını duymuştum, ben KabloNet’i bağlatırken modemi ve KabloTV kutusunu geri istediklerini söylediler, TurkNet tarafından geçiş işlemi başlatıldığında o modemi ve KabloTV’yi nasıl iade edeceğim?

3- Mevcut internetimin tahahhütü 1.5 ay sonra bitecek, 1.5 ay bekleyip sıfırdan mı başvurmalıyım yoksa şimdi başvursam daha mı iyi olur? Bunu sorma nedenim KabloTV gibi zımbırtıların iadesinin başıma iş açacağını düşünüyorum.

Saygılar...

Merhaba, @laik
1-) Fiber alt yapıda ücretiz modem veriliyor. Bakır alt yapıda (adsl/VDSL) ücretsiz modem verilmiyor.
2-) Modem iadesini kablonete sormanız gerekiyor.
3-) İsterseniz ikinci bir İnternet olarak TurkNet bağlata bilirsiniz. Kabloneti tahhüt bitince iptal edersiniz.
Kabloneti direk TurkNet’e geçiremiyorsunuz iptal ettirmeniz gerekiyor , Tahhüt bitmeden iptal ederseniz cayma bedelini ödemeniz gerekiyor.

1 Beğeni

Ek olarak:

Cevaplar için teşekkürler, taahhütüm dolunca geçeceğim TurkNet’e. Sizce altyapım fiber mi?
goknet

tt

Altyapınız binaya kadar fiber (fttb) ancak nedense sorgulama ekranında daireye kadar fiber gibi gözüküyor.

1 Beğeni

Pek anlamıyorum da bu işlerden, bu altyapı olayını sorma nedenim modem içindi. Sizce altyapım TurkNet’in verdiği ücretsiz modemi kapsıyor mu? Modem almak istemiyorum da…

Merhaba,
Evet FTTB ETH altyapınız olduğu için kullanım süresince ücretsiz modem verilecektir.

1 Beğeni