Turknet YAPA - Kurulum Elemanı Hatası Yüzünden İptal Ettirdim!

Aynen öyle yapmışlar adamın yaptığı şey modeme kullanıcı adı şifre girmek, ki onu da ben yapmıştım modem ingilizce diye :slight_smile:

Sinyal kontrol cihazı bile yok dsl geldi mi geldi tamam o zaman değilmiş işte hatalı bağlantıda dsl oluyor ama gelen sinyal şuan gelenin yarısı bile değildi. (8 Db 24 mbps Şuan 8 db’de 50 ye yakın

İsim soyisim var ama açık bir şekidle paylaşmak doğru olmaz sanırım. Şikayet nasıl edebilirim hocam?

Arkadaşın iyi niyetli olduğuna şüphem yok ama YETERLİ DONANIMI YOK ve bu durum beni mağdur etti o yüzden şikayet etmeliyim.

ne kadar ödüyorsunuz aylık paket ücreti. hız ne?

Bekir Bey e durumu iletebilirsiniz.

35/6 hocam 105 TL ödüyorum 12 ay taahhüt Üniversiteli kampanyası normalde yoktu 35 ama arayınca çıktı aynı kampanyada internette göstermiyorlar.

Turknette olsa 35-40 alacakmışım Snr değerim 12 şuan. 10 db altı sıkıntı olabilir zaten 10 db altı olsun istemezdim.

10db ile maks hız 38-40 gözüküyor. 24 de her işimi görüyordu 35 10 tl fark ile olunca geçtim. 50 ye geçmeyeceğim şuanlık hatın oluru 35.

TurkNet ile arasında 10 tl fark var şuanda TurkNet olsun isterdim malum upload sınırı yok ama böyle oldu artık çektiğim 15 gün çile ve harcadığım telefon paketi de her ne kadar inanmasam da nazar işine işin nazarı olsun diyelim artık :slightly_smiling_face:

Artık seneye yaşarsak TurkNet ekstrem zamlar yapmazsa yine bir macera deneriz bu sefer evime gelen reglet numarasına kadar biliyorum en kötü kendim çekerim :smiley:

3 Beğeni

Sizin adınıza bu kötü deneyim için üzüldüm. Dediğim gibi durumu iletin her şekilde TurkNet e belki geriye dönük telafisi olmayacak ama en azından başka abonelerin böyle bir sorun yaşamasının önüne geçebilirsiniz. Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inşallah

2 Beğeni

aynen. bende. :+1:

bu tecrübeyle yerel bir internet servis sağlayıcı kurarsın. fiyatların uygun olursa belki senin tarafa geçeriz. :joy:

telekomda 105 veriyorsan turknette 35 e 85 tl verecektin. yani 20 tl fark olacaktı. bir şeymi kaçırdım. :slight_smile:

95 TL yazıyordu hocam benimki 100 mbps’e kadar yapa olduğu için muhtemelen tabi 100 gelmiyor.

20 tl ise de helali hoş olsun 3 gün boyunca yapay zeka destekli müşteri temsilcisi cevap verecek diye beklemekten iyidir.

Tabi bu sorunlar Saye gelmeden yani Telekom dışında İss’ler SANTRAL MÜDAHALE yetkisine sahip olmadan çözülmeyecek gibi duruyor.

O yetki verilirse artık iss’ler kendi ekiplerini kurabilir ve bir nevi internet devrimi yaşarız sonuçta Telekom yüzünden iptal etme olayı da kapanır müşterisine doğrudan hizmet verir.

Yerinde destek ekibi bile Telekom santraline müdahale edemedikçe neredeyse ANLAMSIZ kalıyor…

1 Beğeni

YAPA 100mbps 85 lira olması lazım tabi ama sizin tercihiniz insan karşısında muhattap olacak birileri olsun istiyor.

1 Beğeni

Olabilir hocam daha fatura çıkmadı internet kullanamadığımız için ilk başvuruda 95 çıkıyordu altyapı sorgularken artık 85 ise de pek umrumda değil.

1 Beğeni