Turknet World Of Tanks Ping

Ben bu konudaki bağlanmak istenen sunucuyu halen daha anlayamadım. Konuyu açan arkadaş ilk başta WoT yazmış sonraki postunda WoT Blitz yazmış. Konuya yazanlar normal WoT için tracert yapıp ping atıyor. Şuna bir açıklık getir de ona göre veri paylaşsın arkadaşlar @BlueArda :smiley: WoT Blitz için EU server domaini login0.wotblitz.eu’dur. Desktop versiyon WoT içinse wordoftanks.eu (EU Server’lar için) uzantılı domainleri kullanarak test gerçekleştiriniz.

10 gün önceki mesajda server adres olayını netleştirdiğimi düşünüyorum. Karışıklık için kusura bakmayın.

1 Beğeni

Oyunlarda ping yaşamayan bir tek ben mi varım? Ping değerlerim Türk Telekomdayken neyse TurkNet 'te de aşağı yukarı aynı. Valorantta 10-14 arası, R6 Siege 68 civarı ping alıyorum. Bakmamı söylediğiniz bir oyun varsa yazın test edeyim.

Benim TurkNet’e geçtikten sonra oyunlarda falan pingim düştü. @Ekrem

Benim de pinglerim aynı. Burdaki bahsedilenle sizin oyun deneyiminiz fakrlı

Ben ilk mesajı okuyarak cevap verdim. Türk Telekomda daha az ping aldığını söylediği için bunu yazdım. İki firmayı da uzun süreler kullandım o yüzden pinglerini biliyorum. En azından benim bulunduğum lokasyonda değerler çok yakın.

Bende de öyle ancak Server İstanbul harici bir noktada yer alınca işler sarpa sarıyor. Benim de kastım buydu.

1 Beğeni

Evet olabilir. İlk mesajda WOT’a 2. mesajda da WOT Blitz’e atılmış her iki sonuçta bende 10ms eksik çıktı

WOT (login.p2.worldoftanks.eu)

WOT Blitz (login0.wotblitz.eu)

1 Beğeni

Wotblitz oyun ekranında ping değerini gösteriyor. Oyun ekranınsa yazaan üzerinden gidersem superonline da 60 civarı, turktelekomda 60 civarı(fakat packet-loss vardı) gösteriyordu. Turknette ise 90civarı gösteriyor. Oyun serverları Frankfurta, telekom ve superonline frankfurta doğrudan bağlantı yaparken, TurkNet Sofia, Belgrad, Viana, Munich, Franfurt sonra birdaha Frankfurt yapıyor. Haliyle ping yüksek oluyor.

1 Beğeni

İnternet tesisatımı yeni kaliteli CAT6 kablo ile çekmişken tam 100mbps download ile 18 SNR değeri alırken, hat zayıflaması 0a yakınken ve aynı kabloyla modemden bilgisayara interneti çekmeme rağmen ping değeri çok fazla oynuyor ve arada packet lossta gösteriyor.