Türknet VMG3625-T50B modem sorunları

19.09.2021 tarihinde satın aldığım VMG3625-T50B modem anca bugün geldi bir test yapayım dedim eski modemimle ethernet üzerinden 92mbps hız alırken yeni modemle 80-82 civarı alıyorum onu geçtim 5ghz ile daha yan odalardan bağlanamıyorum üstüne 2.4ghz ile bazı testlerde 20-30 mbps hız alırken bazı testlerde 3-4 mbps hız alıyorum evimiz 3+1 fakat böyle hızlar almam tam bir saçmalık TurkNet modemi olduğundan ürünün güncellemesi de yapılmıyor, nasıl bir yol izlemeliyim çözülmeyecekse ürünü iade edeceğim farklı modem tavsiyelerinizi de almak isterim

Merhaba, TurkNet’in size verdiği VMG3625-T50B modemini güncellemeyi denediniz mi?

Genelde 0 modemler güncel olmuyor fakat güncellediğiniz zaman performans artışı gözlemlenebiliyor.

Yukarıda da yazdığım üzere ürün TurkNet modemi olduğundan güncelleme yapılmıyor hem zyxel türkiye hem zyxel global sürücülerini kullanmaya çalıştım fakat ikisinde de resim yüklemesi başarısız başka bir firmware dosyası yükleyin veya reboot yapın seçenekleri vermekte

Şu sürümleri indirmeyi dener misiniz?

Farklı bir modem önerisi istemişsiniz, size keenetic markasını önerebilirim. Keenetic modemler hem stabil hem de güncellemeleri sıklıkla alan bir marka. Fazla övmek gibi olmasın ama rakiplerine göre çok iyi diyebilirim fakat illaki ufak tefek hataları vardır ama şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım şahsen.

Attığınız 1.link vmg8623 modeline ait bu yüzden denemedim, 2.link de benim denediğim global sürücüye ait fakat hata vermekte, 1-2 gün daha sorunu çözmeye çalışacağım çözülmezse iade edip farklı modem almak zorunda kalacağım zaten ürünün bana ulaşması 1 hafta sürdü bir de bunla uğraşıyorum cidden TurkNet çokça vaktimi çaldı abonelik sürecim de 2-4 gün denilip 10 günde anca yapılmıştı günümüzde mağdur olmamak çok zor

Merhaba, 2 modeminizin de hat değerlerini görebilir miyiz?
2.4Ghz hızları, çevrenizde ki sinyal trafiği nedeniyle değişebilir.