TurkNet verdiği modem güncelleme sorunu

Screenshot_1
VMG8623-T50B Türknetin gigafiberin yanında verdiği modemi güncellemek istiyorum ama resim hatasıveriyor mecut sürüm V5.50(ABPM.5)C0 bende V550ABPM.6 F0 güncellemek istiyorum zyxel müsteri hizmetlerinin verdiği linkten indirdim yüklemek istediğimde resim yükleme başarısız diyor bunun çözümü nedir

@KASPAROV arkadaşım müsait olduğunda yardımcı olacaktır.

8623 ve 3625 yazılımlar farklıdır. Senin dediğin yazılım 3625 ait sanırım.

@BLackOwL Bi sorayım ondan sonra kursun, arayüze sonra giremez.

sizce hangi sürümü kullanmalıyım

V5.50(ABPM.6)C0 sürümü daha iyi ama 8623 için uygun mu onu soruyorum.

Telnet üzerinden giriş yaparak açılan cmd üzerinden modem arayüzüne giriş yapıyorsun ve şu komutları yazıyorsun : Zycli fwidcheck off - zycli modelcheck off
Yüklemeden önce fabrika ayarına dönerek hiç bir ayar yapmadan yükleme yapması gerekiyor.

@BLackOwL
@KASPAROV arkadaşım bu şekilde söylemişti,ama daha iyi bilir, şimdi karıştırmayalım.

3625 içinmiş bu attığın birazdan gelecekmiş, karıştırmayalım yoksa garantiyle uğraşır.

atgınız dosya yı yükledim oldu bir hıztesti yaptım ama pekbir değişiklik olmadı 750 download larda geziniyor gene

Reset attıktan sonra arayüze girebilmiş mi ?

@BLackOwL Evet ben sıfır kurulum seçerek yükledim sıkıntı olmadı komut falan yazmadım direkt dosyayı yükledi

İşte sorun orda başlıyor.
750 mbt almanız normal @ismailaygn çok uğraştık. :slight_smile:

TP link , Keenetic , asus gibi…

1 Beğeni

normalden kastınız

1 Beğeni

Aynen üstadım Allah razı olsun çok emeğin geçti çok uğraştık :grinning:

cat5e kullanıyorum onu cat6 veya7 yapıcam birde başka bir router alıp onda deneyecegim kablolu baglantı kullanıyorum telekomun sitesi 900 leri görüyor ama speedtest sitesi 750 lerde dolaşıyor bunun nedenini anlayamadım ayrıca statik ip kullanıyorum

Codit Teknoloji IST - sunucu ile test yapmayı dener misin.

Cat 7 alma bende aldım boşuna zaten Cat 5 1200 MBS hız veriyor zaten. Ayrıca Cat 5 Cat 7 ye göre daha iyi performans veriyor bende

Sarı kablolar cat5e olarak geçiyor.

1 Beğeni

Codit teknoloji İst sonuç mükemmel

1 Beğeni

Sunucuya göre değişim gösteriyor, çünkü bazı sunucular kısıtlama getiriliyor.