TürkNet VAE CRC Hatası alıyorum

1 hafta önce internet kesilmeye başladı 3 gün internet yoktu mahallede yeni internet kutusu filan gelmiş yerin içini kazmışlar felan, ondan sonra baktık altyapımız 100 mbps TurkNet paketini destekliyormuş ve geçtik ama ondan sonra DSL Loglarında CRC hatalarını gördüm Destek Kayıdı açtım hala cevap yok

Sizce sorun neyden kaynaklı olabilir?

Modemin Bir önceki yazılımını yükleyip deneyin.

2 Beğeni

@ModeratriX işe yaramadı :confused:

Şu an kullandığınız yazılım hangisi? Ve modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısın.

1 Beğeni

Ben eski yazılımı yükleyerek 19 saatte sadece 10000 CRC hatası aldım modemi az önce yeniden başlattım. Güncel yazılım ile 45 dk da yüz binlerce crc hatası oluşuyordu.

2 Beğeni

Hayırlı bayramlar diliyorum öncelikle

Ahmet kardeşim aynı sorunu bizzat bende yaşadım. 75 mbps hızdan 100 mbps geçiş yaptığımda crc ve fec hataları oluşmaya başladı bunla ilgili TurkNet Online İşlem Merkezi ye destek kaydı acarak düzeltmeye başladılar şuan 24 saatte 100 veya 150 crc hatası almaktayım. Konuşmuş olduğum müşteri hizmetleri crc hatalarının nedeni saniyelik hat kopmalarım neden olduğunu söyledi sizden ricam şuan benim sorunumla ilgilenen müşteri hizmetin adıyla kayıt açmanız olucaktır.

1 Beğeni

Sorun saha dolabından evimizdeki splittere doğru gelen hat kablosundan dolayı imiş metresi 3.5 tl olarak tekrardan döşeyeceklermiş.

Sizin modem Asus mu?

evet Asus DSL-AC51 Sürüm 1.1.2.3_858 den Sürüm 1.1.2.3_502 ye düşürdüm ve CRC değeri saatte 21k artarken artık saatte 4 artıyor sanırım daha sorun olmaz.

1 Beğeni

10000 de bayağı çokmuş Göksel Bey… umarım sizin crc lerde, corona günlüklerinde olduğu gibi 1000 li rakamların altına düşersiniz :slight_smile:

Diğer bir ayar ile biraz daha yavaşlattım crc oluşumunu.

1 Beğeni

Asus un cevabı "According to the xDSL Diagnostic log capture, there is no interruption observed.

If still has concern, please submit another Feedback form with “DSL Line/ Wi-Fi Diagnostic” > xDSL line option enable, and “Diagnostic debug log capture duration” set as 24 hours for our analysis. Thanks.

Best regards,
Paul Lee" Özeti biz kesinti sorunu göremedik. 24 saatlik log kaydını tekrar başlatın şeklinde. 2 günlük bağlantıda 100k CRC hatası vermiş modem