Turknet Upload Değerleri

Arkadaşlar merhaba Türk Telekom altyapısında TurkNet müşterileri ne kadar hız alıyor. Benim fiber alt yapı 100 mbps download ve 8 mbps upload alıyorum. Bazı yerlerde fiberde 10 mbps upload alanlar var bu neye göre değişiyor benimde altyapı fiber ancak 8mbps geliyor bunun çözümü var mı?

Sizler bu arada ne kadar upload alıyorsunuz?

Sıkıntı şu Türk Telekom fiber altyapıda olanlar 10 mbps alıyormuş ama ben 8 mbps alıyorum nedenini öğrenmek istiyorum sadece

Kardeşim şu an internetmizin hız profilini tt belirliyor fiber altyapısında da durum böyle fakat saye sistemi var onu bekliyoruz bu sistem sayesinde her iss kendi hız profillerini belirleyebilecek. Anlıyacağın tt fiberde olup 8 in üzerinde upload gören yoktur o kişiler yapa altyapısındadır.

Türk Telekom 10 mbps yapmış deniliyor ama 8 çıkıyor onu anlatmaya çalışıyorum. O bahsedilen kişiler fiber altyapısı imiş. Bende fiber varken neden 10 mbps olmuyor

Hız testindeki hata payıdır o. büyük dosya upload ederken 1mb/sn görebilirsiniz bu kimi zaman 10mbit olarak anlaşılır. 8mbit hızlar 1mb/sn aktarıma ulaşabilir. bu mb lerin bazıları büyük yazılıyordu hatırlamıyorum. Temelde fark bit ile byte farklarından ve normalde 1000er 1000er değişen büyüklüklerin (1000kg = 1 ton gibi) bilgisayarda 1024 üzerinden hesaplanmasından doğuyor. yani 1mb=1024kb = 1024*1024b
hem burada hem de mbit ile mbyte arasındaki farklar falan derken anlatamadım iyice karıştı diymi kafanız :smiley: benim de karıştı :smiley:

2 Beğeni

kardeşim ne lafı dolandırmışsın be hiç gülesim yoktu 1 byte = 8 bit olduğundan dolayı 24 megabit internet 3mb/saniye yapar. kısacası megabiti 8’e bölüp saniyede kaç mb indirdiğinizi bulabilirsiniz :slight_smile:

2 Beğeni

Ben 100/10 alıyorum. Bu değerler altına düşmüyor.

Sizin eve kadar fiber mi yoksa binaya kadar fiber mi

Ben de 8 mbps upload alıyorum fakat 100 mbps alamıyorum tam 95 geliyor bana.

1 Beğeni

Binaya kadar olan fiber internet hizmetinde 100 mbps tanımlı olduğunda 4-5 mbps lik bir kayıp oluyor.

Eve kadar fiber hocam binaya kadar değil.

Eve kadar fiberde paket kaybınız olmaması gerekir

Eve kadar (FTTH) fiber.

Eve kadar fiberde kayıp olmaz o yüzden kayıpsız alıyorsunuz.

Aynı problem bende de var. Eve kadar fiber (ftth)abonesiyim. Ama 94 Mbps ve 7 Mbps den çıkmıyor hızlar. Bende başka kullanıcı yoksa eve kadar sadece bana altyapı geldiyse kayıp nerde

TT abonesi misiniz? Yoksa TurkNet abonesi mi?

1 Beğeni