Türknet sinyal sorunu

Ben yaklaşık 5 gün önce Türknetten aboneliğimi başlattım. Herşey çok güzeldi. Aboneliği başlatır başlatmaz ertesi gün bi ekip geldi Türk Telekomdan kablo çektiler ve gittiler. Ondan 2 gün sonrada Türknetten bi adam geldi. TürkTelekomun çektiği kablonun ucuna bi uç takıp gittiler. Taktığı uç bildiğiniz ethernet kablosunun uçuydu. Neyse uçu taktıktan sonra Türk Telekom kabloyu takmış ama sinyali vermemiş. Arıza kaydı oluşturcam. Sinyali gelip düzelticekler gibi bişey dedi. Sonra TurkNet destek talebine mesajlar gelmiş.TurkNet Türktelekoma sinyali vermemiş yazmış. Türktelekom karşı cevap olarak sorun bizde değil müşteride yani TurkNet 'te. Neyse mesajların en sonunda TurkNet ikinci kere hat değerlerini paylaştı. SSlerini buraya atıyorum.

Şimdi ne bu anlamadım. Sorunu çözmüşlermi. Bana interneti vermişlermi. Düzeltilmişmi sorun. Herşey normal gözüküyor. Sadece hat fiziksel durumu kapalı diyor.

modeminizin dsl ışığı yanıyor mu?

hayır modem dün geldi türk telekomun evime kadar çektiği siyah kabloyu dsl yerine taktım ama yok dsl ışığı yanmadı. Telefonun wifisinden ağ gözüküyor TurkNet diye ama bağlanınca internet yok diyor. Aynı şekilde modemden çıkan kabloyla pcme bağladım ethernet olarak yine ağ gözüküyor ama internet yok

dsl ışığı yanmıyor ise online işlem merkezi üzerinde destek kaydı oluşturun. Eğer dsl yanıyor ise modemi fabrika ayarlarına geri dönüdürüp yeniden kurulum yapın

Zaten TurkNet otomatik oluşturdu yani şöyle ilk türk telekom geldi kabloyu çekti sonra TurkNet geldi TurkNet kabloyu çekmiş ama sinyali vermemiş destek talebi oluşturucam dedi ve oluşturdu. Ama şuan hala sonuca varılmadı

1 Beğeni

Siz yine de TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden kaydınızı kontrol edin.

yazdım Merhaba Muhsin bey; ben Neslihan B.
Bağlantı işlemlerinizde kontrollerin yapılması için arıza kaydınız oluşturulmuş ve kontrol ettiğimde arıza kaydınıza istinaden Türk telekom ekipleri ile ortak çalışmamızın devam ettiğini görmekteyim. Yaşanan arıza en kısa sürede çözümlenip bilgisi size verilecektir. İyi günle böyle bi cevap aldım.

1 Beğeni

Şu ortak çalışmalarda iki tarafta zamanında randevuya gelebilse de aboneler beklemese.

1 Beğeni

Bugün sonunda mesaj geldi ve şunu yazdılar Merhaba ben Kerem D. Türk Telekomdan aldığım bilgiye istinaden kurulum ekiplerini tekrar yönlendirdim. Kurulum ekipleri ikinci kez müdahale için size dönüş sağlayacaklar. Ekip müdahalesinden sonra sizinle tekrar iletişime geçeceğim.
İyi günler dilerim. Ama ben internet aldığımda altyapım 67 mbps ye kadar destekliyordu. O yüzden 35 mbps paketini aldım. Ve aldıktan sonra hergün altyapımı hergün ne kadar hız alabiliceğimi kontrol ederdim tik olmuştu. Ama TurkNet 'te abonelik başlattıktan sonra bidaha sorgulama yapamadığımız için Türk telekomun kendi sitesinden ve extranetten sorgulardım. Extranette TT nin altyapısını kullandığı için sorun olmuyodu TurkNet 'te ne çıkıyosa ordada aynısı çıkıyordu. Ama dün yani bu cevabı yazdıktan sonra işte düzeltilmeye başladı falan yazdıklarında sonra altyapı hızıma yine baktım extranetten ama bu sefer max 17 mbps hız alabiliceğim yazıyordu ve vdsl olan bağlantım adsl gözüküyordu. Sonra gittim TT nin kendi sitesinden altyapı sorguladım daha önce sorguladığımda fiber bölgede gözüken hipernet bölgesinde gözüken hızım şuanda sorguladığımda seçtiğiniz lokasyonla ilgili bilgiye ulaşılamamıştır yazıyor. Bu niye böyle oldu. Acaba düzeltme yaptıkları için geçici bi süre böylemi yaptılar. Niye hızım 67 mbpsyken düzeltmeye başlıyoruz dedikleri gün 17 mbpsye ve vdsl olan bağlantım adsl ye dönüşüyor.

Siz VDSL olarak abonelik başlattığınız için kalan port yani ADSL port görünüyor hız sorgulaması yaptığınız zaman. Bu kafaya takacak bir durum değil merak etmeyin. Önemli olan modeminizin ne kadar hızla buluştuğu.

Hocam anladımda abonelik başlattıktan öncede sonrada heryerde vdsl gözüküp 67 mpbs altyapım olduğu gözüküyordu abonelik başlattım abonelik tamamlandı yine aynı vdsl 67 mbps hız gözüküyordu modemi taktığımdada aynıydı taki düne kadar dün sorunu düzeltmeye başladık mesajı geldikten sonra 17 mbps adsl olarak gözükmeye başladı

Hocam şöyle örnek vereyim müsadenizle

Dolapta 1 tane büyük kola(VDSL) 1 tane küçük kola(ADSL) var

Siz büyük kola (VDSL) yi aldığınız ve abonelik aktif olduğu zaman sizden sonra gelen müşteri dolapta kalan küçük kola (ADSL) yi görecek.

tamam hocam ben demek istediğinizi anladım zaten ama benim kafam şunu almıyor madem aboneliğimi vdsl olarak başlattığım için ondan sonra adsl olarak gözükmeye başlaması normal diyorsunuz tamam buna okeyim ama ben şunu anlamadım ben aboneliğimi başlattıktan sonrada aboneliğim tamamlandıktan sonra kontrol ettiğimde vdslydi ama dün sorunu çözücez dedikten sonra adslye düştü madem ben aboneliğimi başlattım diye adsl gözükmeye başladı o zaman niye aboneliğim tamamlandığında bile vdsl gözüküyordu düne kadarda şimdi adsl gözüküyor

Şu anda siz interneti sorunsuz bir şekilde kullanıyor musunuz hocam? Eğer kullanıyorsanız modem arayüz değerlerini atın buraya

İşte hocam sorunsuz şekilde kullanamıyorum yani şöyle herşey var ağ gözüküyor telefonun wifisinden baktığımda TurkNet olarak gözüküyor fullde çekiyor. Modem ayarlarındada herşey gözüküyor girebiliyorum ama internet yok. Türknetin dediğine göre türk telekom sinyal vermemiş.

modem arayüz değerlerine nerden bakacağım

Modem modeliniz nedir hocam
Modem modelinizi youtubeye yazıp hat değeri görme şeklinde aratırsanız video bulursunuz.

hocam az önce türknetten şöyle bi mesaj geldi destek kaydımla alakalı Merhaba Muhsin bey; ben Nazlı M.
Kontrol ettiğimde evde kurulum ekipleri kurulumunuz için adresinize gelmiş fakat sinyal sorunu olduğu için hizmetiniz aktif edilememiştir. Kontrollerinizin yapılması ve telekom ekiplerine bilgi verilmek adına açılan arıza kaydınızda kontroller yapılacaktır. Oluşacak gelişmede arıza ekipleri size bilgi verecektir. Sistem de hızınız 35 mb vdsl görünmektedir arkadaşlarımız arızanız ile ilgili santral ankastre alt yapı hız kontrolü sağladığından dolayı değer kontrolü yapmaktadır .
heralde dediğiniz gibi ama hala şüphelerim var.

Bu konuda şüpheci olmanıza gerek yok hocam. 35 seçtiyseniz 35 bağlanır. Sistemde 35 görünüp size daha düşük bir hız gelse sistemde zaten yüksek görünmez ve sizde buna TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi den bakabilirsiniz

1 Beğeni