Türknet Sınırsız internet paketlerine "Gizli Kota" getirmiş haberimiz yok!

@EFG @Murat042 @Baran baya ilginç bir konu. Sözleşmede “Makul” kullanım olarak belirtilip net bir rakam belirtilmemesi rahatsız edici.

1 Beğeni

etik olmayan durum sınırsız limitsiz kotasız diye satıp sınır getirmeleri…

1 Beğeni

Türk Telekom altyapısındaki kullanıcılar için TurkNet TT’ye farklı bir kira ödediği için bir yere kadar anlıyorum ama haklısınız rahatsız edici. En azından TurkNet gibi ilklere imza atmış bir firmanın böyle anılması üzücü oldu. Madem sınırsız değil ona göre pazarlayıp “Makul kullanım” yazmak yerine net bir rakam yazıp pazarlamaları daha iyi olurdu. Belirtmek isterim konu sahibini savunmuyorum ama Türknetin yaptığı da doğru gelmedi. Konu sahibinin interneti ne şekilde kullandığını net olarak bilemiyoruz sonuçta.

valla konu sahibi phytoon kullanmış ne olduğunu nasıl yapıldığını da bilmediği için aşırı veri çekmiş amatörlükten dolayı… hadi onu geçelim o önemli değil abonelik iptal etmek nedir ya cart diye sorgusuz sualsiz…

1 Beğeni

Ne kadar rahatsız edici olsa da sözleşme ihlalinden dolayı kendilerini savunmak için kesebilirler. Aradık ulaşamadık demişler ama haklısınız yine. Benzer olay zamanında kiraladığım bir VDS yi yanlış kullanımımdan dolayı aniden kapatmışlardı da ondan dolayı anlayabiliyorum :smiley:

deseler ki şu kadar kullanabilirsiniz internetiniz kotalı millet de ona göre ayağını yorganına göre uzatır…

hocam belirlenen kotalar yine 5 TB’dan az değildir 1 ayda kaç kişi 5 tb kullanmış bir soralım :smiley:

hocam şimdi herkes benim gibi gigafiber i bekliyoruz yüksek çözünürlükte video izleemek veri indirmek için… eğer böyle komik rakamlarla verecekllerse verrmesinler zaten…

1 Beğeni

gigafiber altyapısı TT’dan bağımsız olduğu için bir sınırlama olacağını düşünmüyorum.

inşallah öyledir yoksa TurkNet sıkıntılı süreçler yaşar…

1 Beğeni

Düşünsenize ben şimdi 1000/1000 Gigafiber hizmeti alacağım bunu diken üzerinde mi kullanacağım :))

1 Beğeni

şimdi biri yazdı nerden öğrendiyse öğrenmiş TurkNet 'te kota 3 tb imiş… ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum

Hayır bir de gizli kota koyup ‘‘Özgür iletişim’’ diye paket satmazsın ya :smile: Yurt dışında ki servis sağlayıcılar da böyle işlere kalkışıyor mu acep?

resmi ağızlardan duymadıysanız inanmayın.

mh 1 tb demiş o daha vahim :smiley:

şu an geçiş aşamasındayım randevu verdim TurkNet’e böyle bir durum var ise gerçekten kesinlikle geçmeyi düşünmem. Yetkililer bununla ilgili resmi açıklama yapsınlar

ne donanımhaber de ne burda kimse cevap vermedi maalesef… ama hattı iptal olanlar var 1 temmuz itibari ile…

msedge_vKgW6PD94U

Birkaç ay önce ucundan dönmüşüz.

Sınırsız deniliyor ama sınırlı demenin bir mantığı yoktur. Normal bir kullanıcı bazında düşündüğünüzde 7 TB veri çok fazladır ve gerçekten de bir ev için sınırsız olarak ifade edilebilir. Bu durumun sadece buralarla sınırlı kaldığınız düşünmeyin. Sunucu hizmetleri alıyorum ve orada bile sınırsız veri denilir fakat detaylarında sınırlamalar açıklanır. 1Gigabit hız fakat 3 saat boyunca yüksek kullanımda ay boyu 200 Mbps ye düşürülür gibi. TurkNet’in tek hatası sözleşmeye 7 TB yi ekleyip ucunu açık bırakmayabilirdi. 7TB veri gerçekten normalin dışında bir tüketim.

neye göre fazla hocam? oyunlar 200 gb sınırına dayandı… netflix amazon vs uygulamalarda 4k içerikler artıyor hepsi yüksek gblı… bunu 5-6 sene önce deseniz anlarım da şu zamanda böyle şeylerin olmaması lazım… çağın gerisinde kalıyor böyle uygulamalar…