Türknet santral deği̇şi̇kli̇ği̇ talebi̇

Merhaba, TurkNet tercih etme sebebim düşük ping değeri ve en azından 3-5 mb arasında upload hızı alabileceğimin söylenmesiydi fakat 1300 metre uzaklıktaki santralden aldığım için taleplerimi karşılayamıyor bu konuda çözüm talep ediyorum… Emin olun çözüm dahilinde apartmanlardaki tüm dairelerin TurkNet geçişi sözünü veriyorum… Şuan güncel olarak aldığım değerler 20 Download 0.9 Upload gerçekten rezalet bir durum bu şimdiden ilginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Barış Bey, TurkNet sitesinden aynı binada farklı bir daire’ye alt yapı sorgulama yapın. Eğer “Tebrikler aktif altyapımızdasınız” diye yazı çıkmazsa TT alt yapısından hizmet almak için TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’den, yardım merkezi > İşlem > Paket/tarife/kampanyam ile ilgili bilgi almak istiyorum" adımlarını izleyerek YAPA altyapı’dan, VAE altyapı’ya geçiş talep edebilirsiniz. Ancak “Tebrikler aktif altyapımızdasınız” diye bir yazı çıkarsa malesef YAPA dan geçiş yapamazsınız.

1 Beğeni

Vae hızı , Yapadan kat kat üstünse geçiş mümkün olabilir. Farkli altyapi sorgulama sitelerinden bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Malesef bütün dairelerde “Tebrikler aktif altyapımızdasınız” yazısı çıkıyor başka bir çözüm bulunmuyor mu ?

Malesef Barış Bey, YAPA altyapı da olduğunuz için bu şekilde devam etmeniz gerekiyor.

Bunun çözümü yok mu ? İmza topladık, apartmanımız yeni olmasına rağmen altyapı getirmiyor türktelekom başka bir iss üzerindende yapamıyoruz bi çözüm öneriniz yok mu bu konuda ?

Barış Bey, “extranet altyapı sorgulama” yazıp altyapı sorgular mısınız? Daha sonra çıkan sonucu SS alıp buraya ekleyin lütfen

Barış Bey, şu anda bölgenizde sadece ADSL altyapı mevcut ve TT altyapısından alacağınızdan daha fazla mpbs alıyorsunuz. Malesef bu şekilde kullanım yapmanız gerekiyor.

1 Beğeni

Aktif altyapı yani TurkNet in yapa sı şu an sizin için avantajlı

Merhaba Mehmet Bey,
Tavsiyeniz üzerine 39639581 numaralı destek kaydı açtım. Diğer internet sitelerinden hız sorgulaması yaptığımda alabileceğim hız 80 mbps ve üstü çıkıyor. Ayrıca santral saha dolabına uzaklığım da 57 metre çıkmaktadır. Ama TurkNet Online İşlem Merkezi’deki santral uzaklığım 2371 metre çıkıyor. Daha yakınımdaki santral/saha dolabına geçişimi nasıl yapabiliriz.
Not: Geçtiğimiz aylarda bir altyapı çalışması yapılmıştı. Benim telefonum(güneşlide ikamet etmekteyim) fevzi çakmaktaki birisine bağlanmış ve beni arayanlar o kişiyi aramaktaydı. Bu arada internetimde de kopma ve kesilmeler olmaktaydı. Belki bu sebeple santrale olan uzaklığım 2371 metredir.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir farklı durum da şudur ki; Benim yanımdaki apartmanda fiber var. ama benim apartmanımda veya diğer apartmanlarda yok maalesef.

1 Beğeni

Vedat Bey, siz sorununuz için farkl bir konu açıp, beni @mehmetcan şeklinde etiketlerseniz size yardımcı olmaya çalışayım.

1 Beğeni