Turknet pişmanlığı

slm forum bu derdimi 17 gün sonra yazıyorum siz karar verin .1 yıl önce arkadaş tavsiyesiyle turknete geçtim 1 yılda en az 50 kez arıza kaydı açıldı telekom sahada fiziksel sorun yok diyor turknet ankastre kablosunda buluyor turknet geliyor kabloda sorun yok diyor topu telekoma atıyor.evim tek katlı yaz aylarında kablo kopması nedeniyle direkden eve gelen kablo yu yenilediler kablo modeme kadar eksiz bağlı arada spliter dahi yok.
2 ocak 2021 günü sorunlu internet tamamen kesildi modemimi komşunun hattında denedim çalışıyor eve gelip sıfırdan 2 kez kurdum olmadı turknete arıza kaydı açtım 2 gün sonra telekom sahada fiziksel sorun giderildi dedi fakat internet yok sürekli öim yazıyorum onlarda kopyala yapıştır cevaplar veriyor kablomda sorun yok modemde sorun yok diyorum .sonunda kendi teknik servisi geldi baktı dediğim gibi burada sorun yok telekomun hattında sorun var sinyal buluşmuyor dedi.fakat 20 kez iş emri açtılar 20 sindede telekom sahada fiziksel sorun yok ankastre kablosunda var diyor 2.kez turknet ekibi gelmiş bakmiş gene aynı cevap bu kısımda sorun yok telekomda var …bugün gene telekom cevabı bizde sorun yok sende var diyor.haklı turknete geçiş hataydı siz olsanız 17 gündür internet yok sonuç yok cevap yok müşteri hizmetleri kopyal ayapıştır cevap
ayrıca bu ayki faturayı ödemiştim şimdi gelecek ayın faturasınıda göndermişler 2 faturayada itiraz ettim destek yazımıda silmişler siz olsanız ne yaparsınız

1 Beğeni

1 sene daha böyle geçirirdim. Bazı insanlarımızın sabrına hayranım gerçekten. Ben başka bir iss de ki aboneliği bağlantımın ilk gününde aboneliğimi iptal ettirmiş bir insanım :sweat_smile:

1 Beğeni

kesnlikle haklısın. ucuz zannedim kalmakta direttiğimiz sorunlu iss’lerde ortalamaya vurduğunda aslında fazlasıyla para ödediğinin farkına varması lazım insanların. Yüksek hız vaadi insanları ucuz olduğu için cezbediyor ama bu kadar sıkıntılı bir iss’tense daha düşük hızlarda daha makul fiyatlara hız alınıp kafa rahat ettirilebilinir. Tercih yine sizin tabii ki ama 1 sene daha beklersiniz gibi :slight_smile:

Kul hakkına girmeyeceğini bilsem kökten çözümü şöyle yapardım: Gelen kablonun bağlı olduğu kutuyu saha dolabına kadar takip edip saha dolabına ufak bi müdahale ederdim. En son abonelik iptal dilekçesini işleme koymayıp 1 sene boyunca kullanılmayan hatta hem telefon hem internet faturası işletip kol gibi 500 tl fatura çıkarıp sonra avukata verip bana 1000 tl ödeten türk telekomun saha dolabına gittim geldim gittim geldim bişey yapmadım… Kul hakkı olmasa… dolap molap kalmayacaktı. TT pişmanlığını biliyorum, o yüzden yaşasın Türknet.