Türknet peering sorunu

Şu konuya hala bir cevap verecek yetkili çıkmadı.O zaman bu forum neden var anlamadım.Ayrıca bazı saçmalıkları belirmek isterim.

80 Mbps hız tanımlı hatta TurkNet sunucusu 60 Mbps hız çıkıyor.Diğer sunucularla elle ayarlanmış gibi 50 Mbps sabitlenmiş.Vodafone Türkiye sunucusu ise berbat gözlemlediğim kadarıyla Vodafone Türkiye bağlantısı Turkcell üzerinden yapılıyor.Pingler felaket hızlar berbat.Sağa sola saçma sapan sponsorluklar yapacağınıza böyle saçmalıkları düzeltin.Bu gidiş hiç iyi değil 6 senelik müşteri olarak gözlemlerim bunlar.

Nperf hız testinden ise 80 Mbps tanımlı hıza 90 Mbps sonuç veriyor 5 Mbps tanımlı upload hızına 7 Mbps upload var gösteriyor.Yapmayın böyle şeyler.TT ve Türksat altyapısı olan binalara fiber götürmekle olmaz.Ben fiber bile istemedim.Sadece şu soruya cevap istedim.Arka plandaki saçmalıkları düzeltin kendime bir şey istemedim.Ama ne de olsa 6 senelik cepteki enayi olarak gözüküyoruz anladığım kadarıyla.Kendimize yakın hissettiğim bir markanın resmen çöküşü.Anladığım kadarıyla araştırmaya yapmaya başlamanın zamanı gelmiş.

1 Beğeni