TurkNet Neden Yavaş Çalışıyor?

Öncelikle merhaba. Henüz Türk Net kullanmaya başlamadım turk telekom da ki internet hizmetimin taşınmasını bekliyorum. Ancak Turk Net süreçleri oldukça yavaş ilerletiyor. Örneğin 15 eylülde Türk Net’e geçiş için başvuruda bulundum. Abonelik belgelerini imzalayıp gönderme mi istediler ve gönderdim. Ancak başvurumda ki bir problem nedeniyle benden tekrar başvuruda bulunmamı istediler. Ve bana geri dönüşleri ise 4 gün sürmüştü. Şu an 6 Ekim Türk Net’e 27 Eylül tarihinde tekrar başvurdum. Belgeleri tekrar gönderdim ve kendilerine ulaştı. Belgeler kendilerine 2 Ekim tarihinde ulaştı ancak bana 4 Eylül’de dönüş yaptılar ve 48 saat içinde geçiş işlemlerinin biteceği söylendi. Yarım Saat sonra ise 7 Ekim olacak :slight_smile: Hala Türk Net’e geçiş yapılmadı aktivasyon süreci devam ediyor. Sizce neden süreçler bu şekilde yavaş ilerliyor olabilir ?

Süreç normal işliyor. Belgeleriniz sisteme 4 Ekim de yüklendi ise arkaplanda abonelik işlemleri için Telekom ile yazışmalar başvurular yapılıyor. Ortalama aktivasyon süresi 10 günü bulabilir.

3 ekimde yüklenmiş 4 ekimde beni aramışlar ve 48 saat içinde geçiş yapılacak denmiş ama ondan sonra herhangi bir bilgi verilmedi. Hat taşıma da 2-3 günlük bir süre oluyor diye biliyorum. Biraz daha bekleyelim bakalım.

Başka ISS den özellikle de telekomdan geçişte yasal süre olan maksimum 7 gün kuralına uyuyor eski sağlayıcı. Bu yüzden onay vermesi geciktikce sizin geçiş de gecikiyor. Aynı geçiş işlemleri milenicom veya netspeed ten olduğunda onay işlemleri 2-3 güne bitiyor.

2 Beğeni

Taşıma yaptığımda kargo onlara ulaştıktan 48 saat sonra bağlantım gelmişti.