TürkNet neden Keenetic modem tercih etmiyor?

Aslında Keenetic modemlerin tek sorunu dış tasarımı. Beyaz sevenler için güzel ama benim gibi siyah renk sevenler için tasarım açısından eh işte. ASUS Modemler gibi daha çekici tasarımları olsaymış keşke.

Keşke ASUS modemlerin hepsinde Broadcom DSL modülü olsaydı. Benim ASUS DSL-AC51’de Broadcom modülü olmadığından, DSLAM ile tam uyumlu çalışmaz bu sebeple daha düşük hızlarla buluşabilir.

1 Beğeni

Aslında aşırı CRC sorunuyla karşılaşanlar için, yapay zeka yazılımlı modemler üretilebilirdi. Yapay zekalar, o crc hatalarını özel süzgeçten geçirir ve yüksek işlem gücü ile, CRC’nin artışını ciddi oranda düşürerek hem kopmayı önlerdi hem istikrar sağlardı. Yada PC işlemcisini kullanarak modemle iletişim kurup, CRC’yi ciddi oranda azaltmak, ciddi süzgeçlerden geçirmek vs gibi fikirler vardı aklımda.

1 Beğeni

FastPath ve Interleaved. Bunlar neye yarıyor hiç okudun mu. Hataları okuyup düzenleyen. Interleaved oluyor ping değeri o yüzden yüksek.
Fastpath okumadan gönderiyor düşük ping. Crc hataları o yüzden yüksek olabiliyor

1 Beğeni

Interleaved olmasına rağmen CRC’lere boğulanları da görmüştüm.

1 Beğeni

Olabilir yazdım tam bilemem

1 Beğeni

Bunu bende merak ediyorum, bu konuda herhangi bir kesin cevabı yok mu? Yazılımsal destek ve arayüz modern özellik çeşitliliği önemli. Mesela AdGuard Home kurabilmek. :grinning:

İnternet erişiminde ve altyapıda Zyxel marka olt ve ağ erişim cihazları kullandığı için chipset uyumu olması için

1 Beğeni