TurkNet neden ipv6 için /64 prefix veriyor?

Detaylarını ilettim. Merak etmeyin. Gerekiyorsa sizi arattırarak sözlü bir şekilde iletişim kurmaya çalıştıracağım.

2 Beğeni

Umutluyum hadi inşallah :nazar_amulet:

Direkt olarak benimle kontaktta kalabilirsiniz :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Bu arada bir not yazayım. Kullandığım modem Fritzbox 7590 ve 7530. Bunlar dünyada bulunan tüm platformlarda çalışır. ipv6 vs ne algılarsa kullanır ayarlar.

Sanırım ekip sorunlu ve uğraştırıcı xyzel, tplink vs gibi yok o firmware yok bu diye upraşmaktan sürekli modem soruyor. Pahalı bir ürün ancak en ufak sıkıntısı olmayan modemdir. İmkanı olan herkese tavsiye ederim ancak Türkiye’de resmi satışı yoktur. Hatta iddia ederim turk.net ile de çalışan en sorunsuz modemdir.

1 Beğeni

Bende de 7590ax modeli var. Aldığım günden beri IPv6 açıksa laptop üzerinden IPv6 ile internete bağlanamıyorum. Sadece telefonlarda çalışıyor. Kim laptopu ile gelirse IPv6 ayarını kaptmak zorunda kalıyor yoksa Google haricinde hiçbir site çalışmıyor. Türkiye’den gelen olursa inş peak dsl getirteceğim.

Bende de 64 prefix mi verilmiş? Nasıl anlaşılıyor?

Modem arayüzünde overwiew kısmında ipv6 nın yanında yazar

1 Beğeni

Konuyu Network ekiplerimizden aldığım bilgi ile güncelleyeyim;

Prefix’te bir değişiklik yapılmayacak.
Bu sorunu kökten çözecek yeni bir ipv6 yapısı üzerinde çalışmalar var. Bu çalışma tamamlandığında CPE marka/model/version farkı olmaksızın ipv6 çalışıyor duruma gelecek.

1 Beğeni

Merhaba

ipv6 zaten çalışıyor bunda bir sorun yok. Sadece iç ağda sadece 1 subnet oluyor prefix ten dolayı. Değişmeyecekse zaten bu düzelmez.

Zaten bıraktım artık ucunu çünkü sonuç yok.

Teşekkürler ilgilendiğiniz için

1 Beğeni

Ben size direkt olarak Network ekiplerimizden aldığım bilgiyi veriyorum. Bu ve buna benzer durumları kökten çözecek bir çalışma yapılıyor. Bittiği zaman CPE marka/model/version farkı olmaksızın ipv6 çalışıyor duruma gelecektir.

Umarım kısa süre içerisinde tamamlamış oluruz.

2 Beğeni

Bu süreçte göstermiş olduğunuz anlayışınız için size çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Rica ederim mesajınıza yazdım ama size yolladığım mesaj farklı konu idi. Sanırım mesajla burası karışmış :blush:

1 Beğeni

bruh-swag

1 Beğeni

İzninizle konuyu kapatıyorum. Özel mesaj üzerinden iletişimimize devam ederiz.

1 Beğeni