TurkNet neden ASUS Router tercih etmiyor?

Türkiye şartlarında şu anda aldığım hizmet çok iyi ki zaten TTNET teknikeri bana kendisi dedi yani üst yetkiliden öğrendiğine göre, bu koskoca mahalleye… Evet yanlış duymadınız, sadece benim bulunduğum koca sokağa değil, sokağım dahil koskoca Didim Efeler mahallesinin fiber dönüşüm (FTTH) olmasına ben sebep olmuşum. Yıllardır uğraştım. Lakin kendiliğinden gelmemiş bir fiber, kendi çabalarım sonucunda gelmiş bir altyapı ve birçok kişi şuan fiber kullanıyor çevremde ve WiFi’den anlayabiliyorum bunu… Fiber HGW diyor yani TTNET fiber abonelerine verdiği ZTE H298A router’ın WiFi default adı oluyor o ki bazıları WiFi adlarını da değiştirmiş olabilir çünkü WiFi sayısında artış gözlemledim ve git gide daha fazla kişi şu an benim gibi fibere geçiyor ve geçecek… Herkesin adil bir şekilde fibere kavuşmasını umuyorum. Kendim dahil, tıpkı TurkNet GigaFiberdeki gibi bizde elimizdeki TTNET fiber altyapıdan maksimum hızı alalım istedik. Şu anki internet bana yetmiyor mu diyorsanız Download için pek birşey diyemem ancak Upload tarafında kesinlikle daha fazlası iyi olurdu. Lakin bazen öyle büyük dosyalar indiriyorum ki, daha fazla Download bile insan isteyebiliyor. Dediğim gibi, teknolojide bazı insanlar doyuma asla ulaşamaz, bende ulaşamayanlardanım. Doyuma ulaşabilmem için sanırım 10 Gbps simetrik bağlantı gerekir. Çünkü yurtdışında bir ev kullanıcısı için sunulan en güncel paylaşımlı fiber teknolojisi (Metro Ethernet olmayan yani) XGS-PON diye geçer. XGS-PON ise 10 Gbps simetrik hızları destekler. Hadi ondan vazgeçtim, 1 Gbps simetrik alsam bana yetecektir hemde uzun bir süre. Bu hızları ise altyapım destekliyor ama alamamak üzücü…