Turknet ne zaman akşamları aşırı yavaşlama sorununu çözücek

akşamları belli bir miktarda yavaşlama olması normal ama sabahları bu hızı alırken
resim

akşamlarıda bu hız

bu aşırı değilmi ?
TurkNet bence buna bi çözüm bul
her iki testde kablolu diğer cihazlar bağlı değilken yaptım her iki testide arkada indirme yok vpn yok

Aşırı değil. Çok aşırı ve anlamsız. Online işlem merkezi üzerinden kayıt oluşturun. Kontrol edilsin.

Sorununuz çözüldü mü aynı sorun bendede var. Ping çok dalgalanıyor. Downloadda aynı şekilde, upload değişmiyor bir tek :frowning: Sanırım Kapasite sorunu bulunuyor.

hayır düzelmedi bencede gördüğüm akdarıyla çok kişi yaşıyo bu sorunu turkentin bişey yapması lazım
kapasite artırımı falan

1 Beğeni

TurkNet neyin kapasitesini artıracak?

biz TurkNet 'e para ödüyoruz ozaman TurkNet konuşsun anlaşsın turktelekomla bizi ilgilendirmez ben müşteri olarak sorun yaşıyorsam sıkıntı çekiyorsam hesabını para ödediğim firmadan sorarım.

Neyin hesabını soruyorsunuz anlamadım yine? Siz kiracısınız ve ev sahibine bu daire artık bana küçük geliyor bu daireyi genişletin dediğinizde size olur hemen dairenin duvarlarını yıkıp 100 m’ den 200 m’ ye çıkarıyorum mu diyecek? Telekom şu aşamada sadece altyapısı hiç olmayan konutlara altyapı yatırımı yapıyor. Yeni konutlara fiber altyapı çekiyor. Kapasitesi yetmeyen dolaplara ilaveler yapıyor. TurkNet kiracı olarak hattı kullanıyor ve abonelerine kesintisiz hizmet veriyor. Eğer sizin hızınız düşüyor ise o dolaba veya santrale bağlı olan her abonenin hızı düşüyordur. TurkNet lik bir durum yok.

1 Beğeni

ben o zaman kime ne şikayet edicem ? ozaman her soruna sahip turktelekom diyelim geçiştirelim
ben TurkNet müşterisi olarak sorun yaşıyosam TurkNet bununla ilgilenmeli gerekirse “ev sahibine” şikayet etmeli

Tamam zaten biz Aboneler olarak TurkNet e şikayet ediyoruz. TurkNet de eğer sorun kendilerinden kaynaklı ise çözer eğer altyapı kaynaklı ise Telekom a iletir. Hepsi bu :person_shrugging:

Benim sorunum çözüldü. Ne yapıldı edildi bilmiyorum ama ip adresim ve konumum değişti speedtestte o kadar. Kahramanmaraş’ta görünüyorum Bursa’da olmama rağmen.