Türknet modemim uygun hızda buluşmuyor

merhaba modemim uygun hızda buluşmuyor altyapım max 76 destekliyor fakat 65 mbps hız verilmiş bana

1

Modem arayüzündeki tüm değerleri konuya ekleyin.

near-end interleaved channel bit rate: 66681 kbps
near-end fast channel bit rate: 0 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 8188 kbps
far-end fast channel bit rate: 0 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 398
near-end CRC error fast: 0
near-end CRC error interleaved: 5
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 18
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 1
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime : 5:31, 59 secs
DSL activetime :0 min, 23 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.5 dB
output power upstream: 5.4 dbm
attenuation downstream: 13.3 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 11.3 dB
output power downstream: 14.5 dbm
attenuation upstream: 2.8 dB

Snr değeriniz sınırda zaten. Bundan fazlasını tanımlamaları uygun olmaz. 8 snr olan sınır değerde hat buluşuyor

1 hafta önce 76 mbps idi tanımlanan hız ve snr değerim aynıydı kopma kesilme zaten yaşamıyorum ben modemim ve iç tesısatımın kabloları yeni ve bayağı iyi

Hocam şuan Türkiye genelinde çalışmalar var değerler oynuyor arada. Bunun dışında oturduğunuz apartmanda biri internet bağlattıysa veyahut bağlı olduğunuz saha dolabına abone eklendiyse kapasite düşmesi normaldir. Dediğiniz gibiyse hat vb. yeni olduğu için sizin tarafınızda problem yok. İlla ki çözüm isterseniz önceki ve sonraki değerler ile destek kaydı oluşturun.

1 Beğeni

tamamda hocam ben tam sorunun ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

arıza sorguladığım zaman uygun hızda buluşmuyor hatası veriyor.

Yeni abone eklenmiştir sizin snr değeriniz oynamıştır saha dolabı yükü artmıştır yani

1 Beğeni

ya aslında ben yinede bir ekipler tarafından kontrol edilmesini istiyorum baksınlar en azından

Kontrol ettirin fakat bir sonuç alamazsınız aynı sorunu bende yaşadım bir çözüm bulamıyorlar sizde deneyin şansınızı belki size çözüm bulurlar

teşekkürler bakacağım

Paket hızı yazan yerde 75 rakamının sağ tarafında bir i harfi var. Üzerine gelip açıklamayı okuyun.

modemim vdsl destekliyor hocam.

maksimum 75 megabit alabilirsiniz yani 75 megabit’e kadar alabilirsiniz. Altyapınız 66 megabit destekliyorsa 66 megabit alabilirsiniz. Eğer Hızım düşük diye bir arıza kaydı açın. Ordaki gelen değerleri atın. Hat değerlerinizi detaylı görelim.

Bir de hattınız sanırsam Fastpath modundan Interleaved moduna alınmış.