Turknet Kopma Problemleri

Yıllardır TurkNet kullanıyorum. Geçtiğimiz Ağustos ayından beri süre gelen yaklaşık 36 saatte bir kaç kez kendini tekrar eden PPPoE nin gitmesi ve 10 dakika ip alamaması sorunu ile karşı karşıyayım. Burada TurkNet çalışan konudan anlayan bir arkadaş çıkarda yardımcı olur diye yazıyorum. Online işlemlerden 10-15 kayıt açmama rağmen kimse sorunumu çözmek istemedi, ekipler geldiler incelediler ama hatayı hisleriyle çözüp hiçbir rapor almadan hiçbir teknik detaya bakmadan “binada bulunan F660 modeminiz arızalı, değişmesi lazım ama elimizde yok” diye kestirip attılar. Ne bir firmware update ne başka bir muadil cihaz ile değişim ne logları kontrol etme hiç bir işlem yapılmadı. Sokaktaki manavı çağırsam aynı yorumları o da yapardı. Neyse internetim yaklaşık 36 saatlik saykıllarda üst üste 15-30 dakika arayla, 10’ar dakikalığına giderek, birbirini izleyen 5-6 internet kopması yaşatıyor. Örneğin, aşağıda internetin gitmiş olduğu tarih ve dakika aralıklarını not ettim.
04.12.2023 kopmalar:
13.47 - 13.54
14.00 - 14.05
14.10 - 14.16
14.30 - 14.52
Evimde bulunan modemdeki(ZYXEL VMG8623-T50B) logları ilgili kişilere paylaşabilirim buraya metin olarak sığmadı. İşten anlayan bir TurkNet çalışanı yardımcı olur umarım.

Zte bozuksa herkesi etkilemesi gerekmez mi ? Binada tek gpona bir sürü kişiyi bağlıyorlar değil mi ?

Selamlar @ErenSevindik, rica etsem müşteri numaranızı forum profilinize ekler misiniz?

Aynen öyle zaten bu problem binadaki diğer abonelerde de yaşanıyor.

Merhaba @alperenatici ekledim görebiliyorsunuz değil mi?

Tekrar selamlar, kaydınızın sonuçlandığını görüyorum.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.