Türknet ipv6'da /56 prefix için neyi bekliyor

/64 prefix çoğu routerda çalışmıyor çünkü dhcpv6 relay özelliği gerektiriyor.

nedir maaliyeti mi fazla anlamıyorum.

ipv6 hizmetini getirdiniz iyi güzel teşekkürler, ama bari getirmişken tam getirseniz.

3 Beğeni

Bu konuda yazmama kararım var çok anlattım ama nafile.

Benim tek derdim ipv6 ile ağ içinde birden fazla subnet olmuyor bu saçmalıktan dolayı.

Toplam 340282366920938463463374607431768211456 adet IPV6 adresi var. Bitme ihtimali galaksiye dağıtsalar mümkün değil. Muhtemelen birileri vermeyin biter dedi :joy:

Bu sayı IPV4’te sadece 4,294,967,296 :joy:

Ben yazmaktan bunaldım saldım :joy: Allah kolaylık versin herkese.

2 Beğeni

/64 prefix ile 1 subnet bile olmuyor. ancak ve ancak modemde ipv6 relay özelliği varsa 1 subnet olabiliyor.

teknik bilgisi olan birileri yok herhalde.

İşte ben sayfalarca açıkladım desteğe buradan yazdım vs vs yıldım bıraktım. 35 yıllık Bilişim Uzmanıyım ben ki yıldım allah selamet versin herkese :joy: Allahtan modemim her türlü desteği sorunsuz veriyorda ev içinde erişmem gerekenlere olan subnet’i verdim. Misafir ve diğer ağım ipv4 ile devam :sweat_smile: Boşu boşuna herkesi strese sokuyorlar. Çoğu ipv6 olan modem sırf bu /64’ten dolayı çalışmıyor Turk.Net’te

Hatta kapatın dediğim konu burada

1 Beğeni

Hele bir ipv6 duyurulsun yaparız baskıyı…:man_shrugging:

1 Beğeni

Nasıl bir çözüm yapacaklarmış baya merak ettim.
IANA’dan habersiz yeni bir standart mı geliyor yoksa :dizzy_face:
(ipv6.5)

3 Beğeni

Yahu dünyada örneği olmayan 4,5G’yi yapan bunu mu yapamaz :joy::joy: ilahi

1 Beğeni

Konu başlığına cevap binalarını basmamızı bekliyorlar :smiley: şöyle 100-200 kişi toplanacağız gideceğiz açın kapıyı açıklama bekliyoruz diyeceğiz. Cem beyi hemen getirin falan :smiley: ellerimizde IPv6 cgnatına son diye pankartlarımız olacak :smiley: