Turknet iptal ettikten sonra geri dönmek istediğimizde boş port yok gibi sıkıntı olur mu?

Şuan TurkNet hizmet iptali yaptıktan sonra Superonline fiber tahaatsüz paket geçmeyi düşünüyorum 1-2 ay kullanıp sorun olmassa Superonline ile devam edicem ama sıkıntı olursa tekrar TurkNet geçmeyi düşünüyorum. Tekrar geçmek istediğimde boş port yok gibi bir sıkıntı olurmu veya çok beklermiyim?

kalabalık bir yerde oturuyorsanız port bekleyen birileri varsa 2 ay içinde büyük ihtimalle portunuz elden gider ve geri dönemezsiniz ama net bir şey söylemek zor belki de çok fazla boş port vardır bölgenizde ve hiç sorun olmaz

Port durumu bölgeye göre değişebilir. Her şey olabilir maalesef. Ama fiber internette çok sorun çıkacağını sanmıyorum. Sol ün sansürleri biraz meşhurdur

Kusuru bakmayın bu terimlere vs biraz aşina değilim sol sansür meşhurdur derken tam olarak ne demek istediniz birde sol kullanıcısı iseniz düşünceleriniz nelerdir? Bana sokaktan havadan dağıtım yapıp binaya kutu koyup kutuya fiber optik galiba cam altıda deniliyor kablo çektiler ve aynı kabloyla da dairenize kadar çekip wifi6 modem vericez dediler bu şekilde olursa 1000mbps sıkıntısız alabilir miyim ? kullanan veya bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Evet Fiber kablo ile Sol üzerinden 1 gigabite kadar alabilmeniz mümkün.

Buyrun.

Yani forumu biraz okuduktan sonra bir an vazgeçsemmi diye düşündüm acaba şunda Sol fiber 100 veya 1000mbps kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa bir sıkıntı oldumu veya ping değerleri nasıl söylerse çok sevinirim