TürkNet internet hızım gereğinden düşük

35 MBPS bir paket kullanıyor.İlk aylar gerçektende çok memnun kalmış ve etrafıma önermiştim.Sayemde 3 kişi TürkNetli oldu.
Böyle mutlu bir şekilde kullanmaya devam ederken bir gün 100 GB OLAN bir dosyayı indirmeye kalktım.
Sözde AKKsiz olan internetim dosya indikten sonra 12 MBPS’e sınırlandı.
Bir kaç gün böyle kullandım çünkü TurkNet’e güveniyordum ve geri düzeltirler diye umut ettim.Sonra 16 MBPS’e çıktı ve 12 MBPS’e geri düştü.Son olarak yene 16 MBPS’e kilitlendi ve artık sabrım taştığından müşteri hizmetlerini aradım.
Sonuç olarak ise kimse ile muhattap olamadım.Bana virüs yüzünden yoğunluk yaşadıklarını söylediler.İşte ekibimiz kontrol edecek gibi bir kaç yalan söylediler.
Tamam dedim ve çok çok uzun süre sabrettim.
16 MBPS’e bile razı olacakken iş iyice çığırından çıktı ve artık internetim sürekli kopmaya başladı.Müşteri hizmetlerini arayıncada muhattap bulamadım.

Bu tür sorunları TurkNet kullanan her 10 kişiden 15’i yaşadığını bile bile almıştım.Çok pişmanım.Başka bir şeye geçmeyi düşünüyorum ama son bir kaç hafta artık dayanabilirim ve bir çözüm arayabilirim diye düşünüyorum.

İndirme Hızı 16 Mbps
Yükleme Hızı 0.77 Mbps

Diye yazıyor TurkNet Online İşlemlerde ama bize söz verilen şey 35 MBPS di ve gerçekten oldu.

Sonra bize yapmadıklarını bırakmadılar.
Modemi değiştirin,kabloyu değiştirin onda sorun var bunda sorun var çok fazla masraf ettirdiler bana.

Artık şundan eminim ki hiç bir şeyim de sorun yok.Sorun TurkNet 'te.
Eğer ki bu konu hakkında yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar çok sinirimi bozan bir şey oldu.
Paket bilgilerimi girdiğimde 16 MBPS bir pakete kayıt olduğumu gördüm.Aylık alınan tutar 85TL

Alta indiğimde ise 35 MBPS paket yene 85 TL.

Yani benim buradan anladığım şey TurkNet paketimi kafasına göre değiştirmiş.
Bir daha TurkNet gibi bir şirkete sanırım asla güvenemeyeceğim.
Yardımcı olmayan TurkNet’e teşekkürler.

Katılıyorum. Port değişikliği sağlanamaz ise bana özelden ulaşır mısın?

Hocam uzun bir araştırmadan sonra dediğiniz şeyi anladım bende.
Evet hattım durduk yere VDSL den ADSL ye geçmiş.
Üstelik hat değerlerim gayet iyi.
Müşteri hizmetleri sizi ADSL ye geçirmişiz demek yerine resmen bütün evi değiştirtti bana.
Şimdi 35 MBPS pakete geçiş yapacağım.Sağ olun yardımınız için.