TurkNet internet aşırı pingli ve tutulmayan sözler

Evet zaten ping sorunu var bari evdekilere internet yetsin video izlerken diye 75 e yükselttim. Altyapıdan dolayı maks 50 hız geldi modeme. Bende belki altyapının desteklemediği hız üzerinde paket alıyorum belki bundan ping oluyor diye maks alabilecegim 50 sınırı koydurdum hatta aldığım paketi de 50 ye düşürdüm.

Neyse şuan 5 ghz de 50 ye yakın hız var 2.4 ghz de maks 30 ları zorluyor değerler normal.Evdekilere video için yeter.Zaten yine ping var günlerdir uğraşmama rağmen bir türlü çözüm alamadım.Bende zaten pes ettim böyle kullanmaya devam mecburen.

Gerçekten de anlamıyorum.Eski sağlayıcımda 20 ms alıyorken kablosuzda tek sağlayıcı değiştirmemle nasıl 100 mse yakın alıyorum.Aynı kablo aynı modem.Dediğim gibi pes ettim artık kabullendim bir daha da uğraşmayacağım.

Son olarak yaşadığım deneyimimi paylaşayım halihazırda düzgün internetiniz varsa ve TurkNet’in gigafiber altyapısı yoksa adresinizde hiç gerek yok sağlayıcı değiştirmeye.Maks 25 veriyordu eski sağlayıcı o hızda evdekilere yetmiyordu,şuan 50 hız evdekilere yetiyor ama kimse bağlanmasa bile ping sorunu var online oyun oynatmıyor eski 17-18 msden de oldum.Ne yaptıysam olmadı.Tabi bunlar benim kendi müşteri deneyimimim herkesin ki farklı olabilir.Belki ben haketmiyorum daha fazla uğraşa boşa çabalamaya gerek yok.Böyle kullanmaya devam.Bari evdekiler video falan izlesin çocuklar youtube izlesin.

1 Beğeni

@KREARON, güncel ping tracert sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturarak bana bilgi verir misiniz? Size yardımcı olmak isterim🙏

Hanfendi benden google a steame ping atmamı istiyorsunuz.Zaten onlarda 20 ms çıkıyor.

Benim tek oynadığım oyun var Mobile Legends.Düz bağlanınca 70-80 ms alıyorum.Sonra istanbul vpn açınca 20 lere düşüyor ms.Tamamen hostdan kaynaklı yani sizden.Günlerdir anlatamadım size

1 Beğeni

Ankarada yaşıyorum.Eski sağlayıcım Göknet de 17 ms alıyordum.Bunların genel müdürlük bile ankaradaydı.Tamamen sizden kaynaklı

Bu arada bunları çözüm beklediğimden yazmıyorum.Sadece reklamlardaki gibi sözünüzü tutmadığınızı bilin diye yazıyorum.Yoksa ben zaten pes ettim hiçbir çözüm önerisi bile beklemiyorum sizden.3 ayın dolmasını bekliyorum sadece

Ayrıca seneler önce bu problemi yaşayıp burda konu açmış bir arkadaş. Lütfen yardım edin delireceğim
3 sene önce bu arkadaşın problemini çözdünüz mü? Tamamen TurkNet kaynaklı vpn açınca ms düşüyor ama vpn olduğu için o ms de 5 dkda yükseliyor.

Mobil legend yayınları yapıyorumda. Oyuna girince Sağ üste ayarlar - ağ testi - tek tıkla test yapınca ping kaç çıkıyor. Bende 63 65 çıkıyor. Oyun içinde bendede öyle

Buldum hocam sizi youtubeda :slightly_smiling_face: Sizde de benim gibi 60-70 alıyorsunuz 100 lere çıkıyor ms. O ping ile o oyun oynanmaz.

TurkNet de kronik problem herhalde hocam.Ben dediğim gibi 17 ms alıyordum eski sağlayıcımda.Biz 9 oyun arkadaş TurkNet’e geçecektik.Dedik TurkNet daha düşük ping veriyormuş benim de taahhütün son aylarıydı ben deneyim dedim.

Maalesef tamamen host yani TurkNet kaynaklı. 3 yıl önce de bu yeni geçen müşteriniz yine aynı sorunu yaşayıp burda konu açmış Lütfen yardım edin delireceğim . Statik ip bile almış bunun için ama ne fayda. Yazık valla.

Mükerrer Konu.