Türknet’in 40 TL zam yapması

Duruma karşı hassasiyetinizi anlıyoruz. Ancak, enflasyon, kurlar ve artan maliyetlerimiz fiyat değişikliği yapmamızı kaçınılmaz bir hale getirdi. Biz yine de kullanıcılarımız için minimum oranda bu değişikliği yaptık. Hiçbir TurkNet’linin bize taahhüdü yok ancak bizim her bir kullanıcımıza en iyi hizmeti sunma sözümüz var. Bu sebeple sürekli geliştirmeler, yatırımlar yapmamız gerekiyor. Hem kendi TurkNet GigaFiber altyapımızı genişletme (2022 yılında bir milyon haneye TurkNet GigaFiber’i ulaştırmayı hedefliyoruz.) hem de diğer bölge altyapılarını iyileştirme çalışmalarımızı sürekli devam ettiriyoruz. Amacımız tüm kullanıcılarımıza dünya standartlarında ve yüksek hızlı bir internet deneyimi sunmak.

Hocam mahallemde sadece 5 sokakta altyapınız var orda da sadece 1-2 bina da var altyapınız… nasıl 1 milyon haneye getireceksiniz altyapıyı açıklayında bilelim ya… lafla peynir gemisi yürümüyor

4 Beğeni

GigaFiber altyapımızın olduğu bölgeler sadece sizin bulunduğunu bölge değil @Escanor. Bu sebeple bir planlı bir şekilde hedeflerimiz için çalışmaya ve günün sonunda hedeflerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.

1 Beğeni

Hala %100’ün üstünde zam. 900 kwh’ye kadar yakan işletme sayısı ne kadardır orası da ayrı. Ailelerin çoğu 240 kwh’den çok yakıyordur. 240 kwh yaksa bile 350 lira geliyor.

1 Beğeni

Ne yazık ki fiyat artışları hep mutsuz eder ancak firma bu yönde günümüz şartlarına göre gelir ve giderlerini planlamak zorunda. TurkNet her zaman kâr oranını düşük tutarak son kullanıcıya en uygun hizmeti vermek için uğraşmaktadır. Bu noktada servis sağlayıcının masrafı ne neden bu kadar fiyatlar yükseldi? diye soracak olursanız kullancıya internet hizmetinin ulaştırılması için yerleşik operatöre ödenmesi gereken ücret var ( TurkNet altyapısı hariç) , ülkemizin her noktasına GigaFiber ulaştırılması santrallere çeşitli cihazlar yerleştiriliyor ve kablolama yapılıyor santrallere yerleştirilen bu cihazlar yurtdışından geldiği için dolar kuru ile orantılı olarak fiyatı değişiyor… Bunlar gibi daha yazmadığım birçok etken var bu noktada şirket yalnızca kâr etmek için değil diğer etkenlerden dolayı fiyatı artırıyor. İlk mesajımda yazdığım gibi günümüz koşulları bunu gerektirmese TurkNet bile isteye son kullanıcıyı üzmek için bir hamle yapmaz emin olun daha düşük bir oranda yapılabilir olsaydı kesinlikle yapılırdı.

2 Beğeni

100 destekliyorken ve kullanırken 35’lik pakete geçmek isteyenler geçebilecek mi? TurkNet Online İşlem Merkezi Paket değişikliğinde düşük hız görünmüyor şu an.

1 Beğeni

Hayır, öyle bir fiyat ve paket yapısı yok. Düşük hızda halihazırda kullanan kullanıcılar için geçerli bu durum.

1 Beğeni

Eskiden 35, 75, paketlerine geçiş yapabiliyorduk artık bu yok mu? Hızı düşürsek aynı fiyattan devam edecek öyleyse.

Bu nasıl cevap ya? Mahalleyi niye yarım bıraktınız o zaman? Bi yeri bitirmeden bi yere geçiyosunuz yarım yamalak iş yapıyosunuz. Nasıl ulaşacaksınız böyle o rakamlara insanları mağdur ederek mi?

1 Beğeni

Sizin bölgenizde birtakım sorunlardan dolayı çalışmalara ara verilmiş olabilir ancak en basitinden forumumuzda da yeni açılan konulara dikkat ederseniz GigaFiber birçok bölgeye ulaştırılmaya devam ediyor ve aktivasyonları gerçekleştiriliyor. Bu noktada tek bir yerde çalışmalara ara verilmiş olması hiçbiryerde çalışma yapılmıyor anlamına gelmemektedir. TurkNet size bilerek biz bu kullanıcıya altyapı ulaştırmayalım bu hizmetten yararlanamasın düşüncesiyle hiçbir zaman yaklaşmamaktadır. Müşteri hizmetleri çalışanları tabiki de var olmasa arızalar vb. durumlar çözülmüyor olurdu. Anlık olarak sesli görüşemiyor olmak arka planda çalışan bir ekibin olmadığı anlamına gelmiyor.

1 Beğeni

240 kw kullanan hane de kripto madencilik falan yapılıyodur yada 7/24 klima açıktır başka açıklaması olamaz… hocam şirketler haneler gibi değil devletten destek vs görüyor bazı yerler vergi muafiyetleri var indirim uygulanan çok nokta var hanelerle karıştırmayın lütfen

Allahtan torun centerdaki merkeze sürekli gidip gelen yakınım varda 1. ağızdan öğreniyorum herşeyi buraya kalsa işimiz yaş… baran hocam ben hiç ilerlemiyor demiyorum altyapı kaplumbağa hızında da olsa gidiyor benim demek istediğim niye hep yarım yamalak iş yapılıyor TurkNet tarafında? Mahallenin hepsine yıl sonunda hizmet vereceğiz dendi ortalıkta hiçbir şey yok durduruldu da denmiyor müşteri kaybetmemek için devam ediyor deniliyor bu yanlış

4 kişilik bir aile kolaylıkla yakar, madencilikle alakası yok. Zamdan önce 250 300 lira ödüyordu yakınlarım.

3 Beğeni

Yorum yazarken kullanmış olduğunuz ithamlarınıza dikkat edin lütfen. Sizin bölgenizde bir sorun yaşanıyor ve bu sebeple size GİGAFİBER hizmetimizi getirmemiş olabiliriz.

TNForum’da diğer konulara açın bakın isterseniz. Kaç tane kullanıcımızı bilgi vermişiz ve daha sonrasında GigaFiber hizmetimizi kullanmaya başlamış…

Bu arada bu açılan konunun da dışını çıkıp olayları farklı yerlere çekip manüple etmeye çalışyorsunuz. Şu an konumuz zam ve kullanıcılarımızla bunun iletişimini yapıyorum.

Yo niye yaksın bende aile babasıyım hiç o kadar kw saat kullanmadım

Benim yazdıklarım da sıkıntı yok hocam siz müşteriyle nasıl konuşulcağını bilmiyorsunuz daha… konu zamsa onu da konuştuk f/p olarak bakıyoruz olaya son kullanıcı olarak herkes cebini düşünüyor bi cazibesi kalmadı onu diyoruz…

Naptın kardeşim o nasıl tüketim ya :slight_smile: kaçak çekmesinler senin hattan? :slight_smile:

Allah yardımcımız olsun kardeşim halimiz duman valla…

En son yaptığınız %50 zamdan sonra gigafiber altyapı geçişlerini bence hızlandırmalısınız. Nitekim Haziran ayına kadar bekleyip muhitime gigafiber gelmemesi halinde daha uygun fiyatlı taahhütsüz alternatiflere yönelmeyi düşünüyorum. Artık devir ekonomi devri. Her yerden kısabildiğimiz kadar kısmak zorundayız. Kusura bakmayın. İstanbul’daki kuzenim benimle aynı parayı ödeyip 1gbit internet kullanırken ben ayda 140 (telefon dahil 150) liraya neden 100 mbit kullanayım? 50 lira ile başladık 150 liraya geldik yahu. Psikolojik sınırın da ötesine geçti artık rakam benim nazarımda. Bunun hiç bir mantıklı açıklaması yok. “Bekleyin” diyorsunuz ama beklerken bizden gigabit internet parası almaya devam ediyorsunuz. Tamam bekleyelim de siz de altyapı gelene kadar bizden gigabit internet parası almayın o zaman. Siz neden bizi beklemiyorsunuz sayın TurkNet?

4 Beğeni

İyi de Türk telekom zaten satılarak özelleştirilmiş bir firma?

1 Beğeni