Türknet’in 40 TL zam yapması

Diğer büyük issler kadar maliyetiniz yok ama zammı aynı oranda yapıyorsunuz. Hiç yakışmadı TurkNet e… kazı maliyetiniz yoo mh servisiniz yok normal çalışanınız bile yok denecek kadar az ama maliyetiniz yüksekmiş gibi davranıyorsunuz

3 Beğeni

Haklısınız, günümüz şartlarını düşünmek zorundasınız ancak şunu bilmenizi isterim ki GigaFiber altyapımızı genişletirken bizim de uymamız gereken prosedürlü işlemler var. Kazı ve diğer süreçler için almamız gereken var. Uyulması gereken yasal işlemler var. Keşke tamam dediğimiz an planladığımız bölgelere sorunsuz girebilsek…

Bu fikre nereden ulaştınız merak ettim?

1 Beğeni

Yani superonlinenında bu süreçlerden geçtiğini düşünürsek onların 3-4 sene önce izin aldıklarını düşünmüyorum.

2 Beğeni

Birden bire gigafiber çekecekse iyi ama çok belirsiz bir süreç çoğu kişi için. Yıllarca sürebilir. Gigafibere ihtiyacı olanlar 140 240 lira vermeyi göze alabilir belki ama 16-35 bana yeter diyenler TurkNet’te kalmak yerine daha ucuz yerlere gitmek zorunda kalacak.

1 Beğeni

Hocam yıllık zam miktarı çok yüksek yoksa zamma karşı değilim

2 Beğeni

Peki Türk Telekom önümüzdeki süreçte 200-500-1000Mbps gibi tarifeleri açıklarsa bu altyapı üzerinden TurkNet müşterisi olan kullanıcılar yine tek fiyattan altyapının desteklediği en yüksek hızı almaya devam edecek mi?

Ben öğrenciyim, ailemin aylık geliri de asgari ücretten daha düşük ama bu yapılan zammın TurkNet adına laf hak ettiğini düşünmüyorum, geç bile kaldılar zam yapmakta, ödediğimiz faturanın ücretini sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

1 Beğeni

Hangisine mesela? Kazı yapılmadığına mı mh servisi olmadığına mı?

3 Beğeni

Elektriğe %127 zam geldi diğer zamları saymaya gerek yok. Zammın her türlüsüne karşıyım ben ama elden ne gelir :smiley:

Dün indirim geldi işletmeler için %25 oranında fiyata yansıtacaklar mı?

2 Beğeni

Sizi anlayabiliyorum. Tabii artan maliyetler çerçevesinde mevcut durumda zam yapmak kaçınılmaz oluyor. Bunu siz de dediğiniz gibi anlıyorsunuz ancak bu maliyet tablosunu baz aldığımız zaman fiyatımızı bu seviyelere çıkartmak durumunda kaldık. Sürekli söylüyorum TurkNet’te zam en sevilmeyen konuların başında geliyor ancak ne yazık ki yapılacak çok şey olmuyor :frowning:

O gün geldiği zaman değerlendirilir elbette. Şimdi bu konu üzerinde farazi konuşmak olmaz.

@kirachandes, sizin başarılarınızın daim olmasını ailenize ise geçim kolaylığı diliyorum :pray: Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

1 Beğeni

Allah askina zam yapinda bari orta yolu bulun her firma enflasyona gore yapiyoruz diyor turk telekom bana 50mbit 140 tl demisti 2 senelik tahattut sizde ayni fiyat ise ne diye ben gectim TurkNet 'e ayrica tek fiyat politikasindan vazgecin 100 mbit kullananda 16 mbit kullananda ayni parayi oduyor haksizlik bu.

2 Beğeni

Uzun zamandır beklediğim bir zamdı. İyi bile dayandılar diyordum hatta daha 2 gün önce arkadaşımla konuştuk bu mevzuyu. Adamı Telekom’dan aramışlar 100 MBPS fiber hizmetiniz önümüzdeki ay 200 TL olarak güncelleniyor diye. Taahütünü iptal edip TurkNet’e geçti referansımı kullanarak. 2 gün sonra böyle bir zam olunca biraz mahcup oldum ama olsundu :sweat_smile:

Benim anladığım kadarıyla TurkNet yavaş altyapıya sahip kullanıcılara hizmet verme taraftarı değil ve bu duruma pek sıcak bakmıyor. Çünkü ellerinde istatistiksel olarak Türkiye’nin en hızlı interneti mottosunu barındırıyorlar ve 8 megabit ile TurkNet’e üye olan bir kişi operatörün hız ortalamasını ister istemez aşağı çekmiş oluyor.

Hızı 100 MBPS’in altında kalan kullanıcıların TurkNet’te kalmak için pek fazla bir sebebi kalmadı. Aslında önceki zamda ortaya çıkmaya başlamıştı bu durum ve şimdi harıl harıl insanlar farklı bir servis sağlayıcı arayışına girmiş durumda. Diğer forumlarda bu durum daha fazla belirginleşmiş durumda gördüğüm kadarıyla. 8-16 gibi düşük hızları daha uyguna sağlayan bir çok firma paylaşılmış bu hızları kullanan arkadaşlar o firmalara göz atabilirler hatta bir çoğu geçiş başvurusu yapmış bile. TurkNet’te kalmalarının bir esprisi kalmadı çünkü 8 mbps kullanan birisi için bu fiyat çok fazla.

100 ve üzerindeki kullanıcılar için ise TurkNet halen bir hayli uygun durumda demeyi isterdim fakat arkadaşım bana 139 TL’lik Turk Telekom 100 MBPS kampanyasını göndermiş. Yeni gelene bu fiyat tabii mevcut aboneye 200 lira. 24 ay taahütü var yalnız. Bilemedim bu durumu. Hayatımda ilk kez TurkNet’in Telekom’dan daha pahalı bir hale geldiğini gördüm sanırım. 5 yıllık bir abone olarak ufak bir kanıma girmedi değil şu kampanya. 24 ay sonra geri geliriz :joy: Mobil operatörler gibi. Artık herkes cebini düşünür oldu maalesef 20 liranın hesabını yapar hale getirdiler bizi durum bu.

5 Beğeni

Dedikleriniz de çoı haklısınız gigafiber hizmeti bir nimet ama onu da yayma konusunda başarılı değil malesef firma… gene dediğiniz gibi düşük hız kullanack aboneler için bi espirisi kalmadı türknetin telekomun 139tllik kampanyası bana da uygun gelmeye başladı açıkçası… hiç olmazsa 2 sene sabit fiyat garantisi… TurkNet bu yüzdeyle giderse sene 189 tl olacak tek paket veya daha yüksek… 1 sene de 2 defa zam yapmış oldu… kendi politikalarıyla da çelişiyor… millet topyekun başka firmalara geçecek gibi duruyor ben dahil. Gigafiberin geleceği de yok telekom sokağı kazdı binaalara ftth için kablo çekmeye başladı bakalım alternatifleri değerlendireceğiz…

4 Beğeni

Siz bizim açımızdan bakamıyorsunuz anlaşılan. Yapılan zam fahiş orandadır.

4 Beğeni

Maliyet konusunda diğer sağlayıcılara göre neden daha az masrafı olduğunu düşündüğünüzü merak ettim?

Kazı yapmıyorsunuz mh personeli çalıştırmıyosunuz (çok çok az) elektrik deseniz ona da indirim geldi %25… ee geriye büyük maliyet olan birşey kalmadı.

4 Beğeni