TürkNet i anlayamadım?

TurkNet e geçene kadar birkez dahi kopmayan 24 Mb tarifede 24.5Mb ile 2 sene boyunca sorunsuz kullandığım internet hem kopma sorunu hemde hız 82 Mb desteklenirken 20-30 arası gidip geliyor gecikme de cabası bir gerçek konuşan muhattap aradım onuda yalnız TurkNet e geçiş esnasında bulabiliyoruz herhalde sizce sorun nedir?

Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz ?

Modem arayüzünün

Buda TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgiler kısmı modem buluşuyor kısmı değişiyor bazen

Hangi paketini kullaniyorsunuz ?

Son 24 saattir ülke genelinde yaşanan bi sorun var sizin sorun bununla alakalı sanırım

Özgür iletişim ekstra 100

Destek kaydı oluşturun ekipler incelesin , bozuk port olma ihtimali var.

Bahsettiğiniz durum için iş emri kendileri oluşturmuş bana ilettiler fakat anlamadığım TurkNet e geçiş sonrası 80 şerden 33 e düşen maximum beri oranı idi oda gün içinde 38 e yükselmiş hatta plan kesinti sonrası

Arıza kaydı ile ilgili turktelekom kontrolleri yapmış hatta herhangi bir problem yokmuş.Birde bana teknik destekden bu mesaj gönderildi.Anlamı nedir?

Daha önce 80 up 80 down alıyorsunuz doğru mu anlamış bulundum ?

Yok, yanlış oldu ben daha önce bu hızlarda internet kullanmadım fakat bu arayüze daha önce girdiğimde 80 Mbps civarlarında görünüyordu kapasite ve bu hızları verebileceğini söylediği için TurkNet e geçtim.35 Mbps tanımlandı ilk olarak sonra benim arttırabileceğimi söylediler ve bende paket değişikliği yaptım sonrası bu şekilde

Hattınıza gelen gürültü oranları bana göre düşük görünüyor ankastre kutunuza giren telefon kablosunu Cat6 olarak yenileyin ek olmamasına dikkat edin bunlar dan kaynaklanıyor olabilir dilerseniz kaba taslak adres bırakın sorgulatalım altyapı durumunu

Bilgileri size gönderdim ben sorgulama yaptığımda 82 Mbps çıkıyordu birde ankastre kutuya ulaşma imkanım zor gibi nasıl değişir onuda bilmiyorum açıkçası :thinking:

Ev içerisinde ek var mı? Evin içersinde bulunan telefon kablosu kaç senelik acaba ?

Aslında eski değil 2 senelik ve yeni gibi duruyor bana gelen kapasite hızı ayarlanabilir birşey mi 80 lerden 35 e indi ya bununla ilgili birşey yapılamazmı acaba?

Bu arada ek yok yazmayı unuttum sanırım

Evet sağlayıcılar tarafından düzenlenebilir. Konuyla alakalı destek talebi açın gerekli hız buluşmuyor diye ama paketiniz 35 ise açmanızı tavsiye ederim.

Şuanki paket Özgür iletişim ekstra 100 ne yapmalıyım bu durumda ?

Paketinizi 35 yada 50 mbit pakete düşürün o şekilde deneyin. Sorgulama ekranlarında görünen hızlara aldanmayın, santral yoğunluğu nedeniyle kesilmeler olabiliyor. Bu yüzden düşük hızları tercih etmek zorunda kalıyoruz.