Türknet hızı düşük gösteriyor

merhaba, o rakamların pek bir önemi yok, yapman gereken bir vdsl aboneliği açtırmak, güzel bir vdsl modem almak ve modemin panelinden alabileceğin hız değerine bakarak, operatörden, gördüğün hız değerini alabilmen için ilgili üst paketin tanımlanmasını istemen gerek.

Bu sorgu apartmandaki benim dairenin sorgusu.
image

Buda aynı apartmanın zeminde ki dükkanın sorgusu:
image

Aynı apartmandayız yani. Dolap apartmanın önünde. O yüzden tam verim alabiliyorum internetten.

Bu hat değerlerim:

Merhaba @ObiwanKonami, altyapı sorgu sayfamızı tüm İSS’lerin yaptığı gibi TT veri tabanının algoritmasını kullanarak oluşturuyoruz. Orada alabileceğiniz maksimum hızlar ne gösteriyorsa altyapı durumunuz net olarak o dur.

İsterseniz bana özel mesaj üzerinden yazın. Ben de sizinle beraber bu durumu bir kontrol edeyim. Süreçleri birlikte inceleyerek net bir sonuca ulaşmaya çalışalım.

1 Beğeni

Konu çok fazla dallanıp budaklanmış :slight_smile: Aslında beklediğim tek cevap buydu. Bugün TurkNet de güncelleme yaptı ve 50 mbite kadar çıkabileceğimi söyledi. Hat değerlerim 100+mbit diyor ama ben çok anlamadım. Bir de geçiş işlemleri başladığımdan beri internetim yok :frowning:

İletin bilgilerinizi yardımcı olmaya çalışsın Enes Bey

VDSL kullanmaktayım 100mbps down hızım var ancak yan sokağımda taş çatlasa yine 50 metre yan sokağımda fiber bulunuyor. Santrale uzaklığım 131 metre. Saha dolabına uzaklığım ise sokak başında. Turk telekom buna rağmen fiber çekmiyor/hattımı fiber yapmıyor.

VDSL olan bölgelere FTTH önceliği verilmeyebiliyor siz oturduğunuz bölgeden toplu imza alıp bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü’ne dilekçe bırakın isterseniz. Talebe yönelik planlama yapılabiliyor.

Arkadaşlar destekleriniz için teşekkürler, şuan stabil olarak 80/8 mbit internet alabiliyorum :slight_smile:

4 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim İyi günlerde kullanın hizmetinizi :hugs:

Bırak da çekmesin. Zaten 100 mbit kullanıyorsun bakır da olsa.
Hala bizim gibi senelerdir Adsl hizmet alan eski dolaplar var. Onları bi düzeltsinler bi zahmet

2 Beğeni

Çok sevindim @ObiwanKonami. İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :pray:

1 Beğeni