Turknet hangi modem daha Iyi

TurkNet vdsl 100mps gözüküyor santral mesafe 17 metre hem wifide çok iyi hemde ethernet olarak çok iyi modem lazım güzel fiyatı olmak şartıyla aşağıdaki modemlerden hangisi daha iyi veya sizin öneriniz

1. https://ty.gl/qq7rv48yzf Omni dsl
  2. https://ty.gl/0znlnp8z69 Zyxel T50B
  3. https://ty.gl/ruab40zkpz Tenda V1200

Omni dsl i direk eleyin. Hem portları 100 hem 5ghz desteği yok.

2 Beğeni

4-) hiçbiri

3 Beğeni

Direkt zyxel diyebiliriz

1 Beğeni

5Ghz desteği olup olmadığını nerden anlayabilirim tendada 3G/4G Desteği YOK yazıyor zyxeldede 3G desteği var yazıyo

Hangisini önerirsiniz turkneten t50b almayı düşünüyorumda çok yavaş geliyor diyorlar interneten almaya kalkıncada daha pahalıya geliyor.

Neden hic biri tenda Zyxel falan iyi degil mi

Modem özelliklerinde kablosuz frekansları yazar.
Omni dsl 2.4 destekliyor

Diğer attığınız modemler 2.4+5Ghz destekliyor

3G 4G olayı ise usb den takılan modem desteği oluyor :slight_smile:

donanımhaberde tendanın ana konusunda bile üstte bu modemi almanız tavsiye edilmez yazıyor. Zxyel tb50 kullandım wi-fisi problemliydi bende, omni teknolojik olarak geride.

1 Beğeni

TurkNet tüm müşterilerine ya satıyor ya da fiberde bu modemi veriyor. Güncellemeler ile bu modemde sorun falan kalmadı. O yüzden normal bir kullanıcı için fazlasıyla performanslı olan bu modemi artık kötülemeyin. İnsanları daha pahalı modemlere yönlendiriyorsunuz hiç ihtiyacı olmayacak bir kaç özellik için. 2021 Ocak ayından beri alıp sorunsuz kullandığım bir modemdir bilginize

1 Beğeni

TB50 sahibinden üzerinden aldım perfomans sıkıntısı yok ki bahsettiğiniz modemler aralıgında hem fiyat hemde donanım olarak çok daha iyi mega bir altyapınız yoksa sorunsuz kullanırsınız wifide şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım

2 Beğeni

Zyxel senden kaynaklı sorun olma ihtimali varmı? yani onu düşünüyorumda

O cihazı ben de kullandım yazılımı kötü bir cihaz. 5ghz ağı Allaha emanet bi var bi yok :slight_smile:

ben kullandığımı gördüğümü söylüyorum kardeş… buralarda kimseye kullanmadığım görmediğim şeyler hakkında yorum yapmıyorum. Benim aldığımda yazılım sorunlu vs olabilir orasını ben bilmem ama wi-fi 5g görünmeme ve modemin aşırı geç açılma gibi sorunları vardı ve de iade ettim ardından. İsteyen istediğini kullansın banane.

burda ihtiyacınız olmayan şeyleri almayın diye hattı temiz olan arkadaşlar 1 yıldır asus ac51 öneriyorum gidip hiç kullanmadıkları şeyler için 500-600 tl faxla ödemesinler diye…

benim yorumu dikkate alma kardeş istediğini al. Ben burda yazmamışım gibi davran boşver

Modemi kötülediğimiz yok. 2021 Eylülden 2022 şubat ayına kadar kullandım. Modemin ana konusunda çokça tartışıldı.

5ghz ne yaparsak yapalım kayboluyor gelmiyordu.

Modemin açılması 2.5 3 dakikadan fazla sürüyordu.

Abpm4 sürümünde ipv6 kayboldu o kadar bildirmemize rağmen 3/4 ayda anca düzeltildi. Destek konusunda kötüler

Aynı hat ta huawei hg658v2 den çok daha fazla crc/fec üretiyor

Şimdi ben bu deneyimi yaşadıktan sonra bu modemi neden ve nasıl önereyim ?

1 Beğeni

insanları pahalı şeylere yöneltiyorsun ayıp ayıp, tenda al geç demen lazım mert brotherim :joy:

1 Beğeni

İsteyen istediğini alsın. Kullanacak olan kendileri :slight_smile:

Ben modem veya router markası önermedim. Kullandığım bir modeli tavsiye etmedim.

(nokta)

1 Beğeni

Nerden satın aldın Asus DSL-AC51 modemi?