Turknet Gigafiber Yardım-Destek

selamlar. Ben birkaç aydır gigafiberi bekliyordum ve adresime geleceğini de biliyordum çünkü kontrol ettirmiştim. Ve sonunda geçen hafta bir TurkNet çalışanı gigafiber kablosu getiriyordu binanın onüne daha sonradan çalışanı göremedim. Sorum şu , şimdi altyapı kontrol ettiğim zaman hala 100 mbps alabileceğim gözüküyor ama gigafiber olması gerekli değil mi? Yoksa beklemem mi gerekiyor anlamadım ne yapmam gerek?

sizde niye böyle oldu acaba anlamadım bence sonradan düzelme ihtimali vardır. Normal olarak TT fiberi var mı peki yoksa sadece TurkNet mi? Benim 3 sokak üstümde ve 2km uzakta olan tanıdıklarım var ikisi de gigafiber sahibi ve 1000 mbps lik kullanıyorlar onlarda hiç öyle bir sorun olmadı.

Orada 100 yazıyor ancak 200 mü kullanıyorsunuz

Talep ederseniz 1000 mbps sunabilirler. Sonuçta tek fiyat oluyor önümüzdeki ay ile beraber. Altyapı sorguları hatalı olabiliyor bazen

Binaya kadar fiber ardından ise bakır kablo ile dağıtım yapılıyor ise VDSL olarak gözükebilir.

Bizim binaya fttb olarak kurulmuş başta bende 1000 gösteriyordu sonra 200 göstermeye başlamıştı ben abone olurken şimdi binada 5 gigafiber abonesi var 100 olarak gözüküyor port sayısıyla ve abonelerin aldığı paketlerle alakalı heralde

Yok anladığım kadarıyla altyapı sorgulamada gösterilen tam olarak doğru değil çünkü ben ilk 6 ay verilen simetrik gigabit hızı alabiliyorum yani gigabit paketi de alabilmem gerek destek kaydını sonradan açmayı düşünüyorum sizi de geçirirler bence gigabit pakete

Bence yapmazlar. Çok abone kaybederler.

Yok öyle olacağını sanmam TurkNet gigafiber adında çıkardıysa gigabit verir. Bir tane TurkNet 'te yetkili bir abi altyapı sorgulamada yanlış çıkabildiğini, genelde bölgede kullanılan hızlara göre çıkardığını söylemişri. Fiberde de dsl gibi hız istatistiği olmadığından belki bölgede yoğun olarak gigafiber 100 paketi kullanılıyorsa ondan dolayı öyle çıkıyor olabileceğini düşünüyorum.

Merhaba, 1 Temmuzdan itibaren tüm mevcut abonelerimiz Özgür İletişim GigaFiber 1000-99,90 TL/Ay olarak güncellenecektir. alabileceğiniz en yüksek hızı tek fiyattan alacaksınız tek paket Tek fiyat anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz ve size alt yapınızın desteklediği en yüksek hızı sağlayacağız. Bilginize sunar iyi akşamlar dilerim. Çınar.U .

Böyle mesaj aldım destekten bilgin olsun

Anladığım kadarıyla sana yazan kişi yanlış bilgi vermiş çünkü normal tt fiberinde 100 sınırı oluyor. 1 Temmuz’dan sonra paketin değişmezse yardımcı olurlar zaten

Komşulara gigafiberden biraz tattırın :sunglasses:

1 Beğeni