Turknet Gigafiber Kullanıcısıyım İstenilen Hızı Alamıyorum

TurkNet 1 gbs inter paketine 2 haftadır geçiş yaptım. Lakin wifi ağı üzerinde 600 mbs download hızı alırken kablolu masaüstü bağlantımda 360 mpsi geçemiyorum. İşin ilginç tarafı upload hızım 900 mbslere kadar çıkıyor. Bilgisayarımın anakartı asus ve 2.5 gbs e kadar hız desteklemektedir. Modele pc arası kablo yenidir ve cat8 dir. Bu problem hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhabalar, bu durum Ethernet kartınızdaki donanımsal ya da yazılımsal problemden kaynaklanıyor olabilir. @tnetwork @moderators ekipleri yorumlarını iletebilir.

hocam sen direk cat6 alıp tekrar denermisin birde aygıt yöneticisine gel ağ bağdaştırıclarına gir ekran görüntüsü bazı kablolarda böyle sorunlar olabiliyor.

Kabloda sorun olduğunu sanmıyorum ps5 denedim 900 mbs üstü veriyor.
Ekran görüntüsü 2024-04-30 120036

intel ethernet controllere çıft tıkla gelişmişe gel speed duplexi 2.5 gbps yap uygula de tekrar dene ama hocam sen yinede cat6 kablo alıp dene yinede

Şuan farklı bir sorun daha oluştu. Steam de 44 mb/s indirme hızına ulaşabilirken şuan 7.5 mb/s de sınırlı kalıyorum.

hız testinde sonuç kaç çıkıyor

sonuçlar aynı 360 mbps download

Yani çok ilginç uploadı bu kadar yüksek verip dowloadı vermemesi. Ayrdıca steam de speedtesteki hızı da vermiyor.