TurkNet GigaFiber Ev İnternetiyle Bağcılar Başka Bi' Hızda!

Bugün bizim sokağa da TurkNet fiber çekiyor sonunda kurtulduk vdslden bakırdan

Merhaba, ekipler iş planlarına göre aktivasyonları tamamlıyorlar. Ortalama 2 ila 8 hafta içerisinde aktivasyon yapılıyor.

barbarosun neresi tam olarak sizin orası medicine hospital tarafımı?

Gigafiber’e işaret mi acaba bu kablolar? Bilgisi olan var mı? Bağcılar merkez mahallesinde oturuyorum…

Yok bağcılar meslek lisenin aşağısı. Bugün kutuda taktılar kabloyu kutuya takacak ekip gelecek birtek.

Hocam ne yazmıştınız acaba ya? :slight_smile: Ne güzel yanıt geldi diye sevinmiştim, silmişsiniz yazdığınız şeyi. Sizde bu civarlarda ikamet ediyorsunuz sanırım. Genelde internette dolanan resimlere baktığımda Gigafiber kablolarının hep siyah olduğunu görmüştüm, benim binamda beyaz kablo görünce ne olduğunu merak ettim. Bir fikriniz var mı acaba? Gigafiber midir sizce?

Yukarıda attığım resimdeki kutudan bina girişinizde varsa gigafiber yoksa telekomdur muhtemelen.

Henüz fiber kablosu çekilmemiş. Bu çekilen kablo OBK denilen bir kabloymuș. Sonradan fiber kablosu ve kutu koyuluyormuș araştırdığım kadarıyla. Kutu koyulana kadar da hangi internet servis sağlayıcı’nin olduğunu anlamak pek mümkün değilmiş. Bu çevrede Telekom fiber hakkında hiç söylenti duymadım. Muhtemelen Gigafiber olabilir. Bekleyip göreceğim bakalım…

Kirazlıda ne durumdayız hiç bir yerde çalışma görmüyorum bıktık artık diğer isslerden

Merhaba @PrinceLev , GigaFiber altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Adresinize geldiğimizde mutlaka bilginiz olacaktır :innocent:

Eve gelen kablo bu evet TurkNet once apartmana gelir sonra eve. Sizde evden başladılarda telekomdur o zaman. TurkNet abone olmadan eve fiber çekmiyor.

Şimdi şöyle bu kablodan 2 tane var binada. Birisi binanın girişine koyulmuş diğeri ise tüm dairelere kadar bir plastik boru içerisinden tüm dairelerin kapısının önüne kadar çekilmiş bu kablodan. Benim yukarıda çektiğim fotoğraf bina girişinden çekilmiş bir fotoğraf. Bu durumda sizce ne olmuş olur? Telekom mu yoksa TurkNet midir? TurkNet, abone olmadan eve fiber çekmiyor derken neyi kastettiğinizi anlayamadım.

türk telekom o hacı abi.

Hadi ya… O zaman hayal oldu bize yine 1000 Mbps internet kullanmak.

daireye kadar fiberse türktelekomdan da alabilirsin geçen sene daha uygundu busene uçmuş oda.

Daireye kadar fiber fakat alamam Türk Telekom’dan maalesef. TurkNet harici hiçbir internet servis sağlayıcı’de bu hızda bir internet kullanamam çünkü fiyatlar çok uçuk. Biraz zaman geçsin bir bakalım. Hâlâ belki Turknettir diye bir umut var içimde. Çünkü bu çevrede hiç TT çalışmaları duymadım ben fakat TurkNet çalışmalarını çok duyuyorum. Yan mahallelerime kadar Gigafiber mevcut bir benim oturduğum binanın sırasında hiçbir binada Gigafiber yok.

merhaba kazım karabekir mahallesine gigafiber ne zaman gelicek acaba?

Yıldıztepe mahallesinde oturuyorum. binaya kablo çekimi sağlanmış. daha kutu vs yok. Bakalım kısa zamanda kutu montajı ve aktivasyon da tamamlanır inşallah.

Bize gelişi 3 hafta sürdü