Turknet GigaFiber Altyapı Talebi (İstanbul/Küçükçekmece-Yeşilova Mah.)

Merhabalar, uzun süredir turknet kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 ay önce yeni bir adrese taşındım. Eski adresimde aktif olarak GigaFiber kullanıyordum. Yeni adresim de ise yalnızca 10 mbps ADSL altyapı bulunmakta. Bulunduğum yerleşim yerinde yeni yapılan, hali hazırda çalışmaları devam eden ve çok katlı konutlar bulunmakta. İki sokak arkamızda farklı bir operatörün fiber altyapısı mevcut. Sokağımıza Turknet GigaFiber altyapısını getirmek için müşteri olarak nasıl bir yol izlemeliyim? Süreç nasıl ilerliyor? Altyapı erişiminin bulunduğumuz caddeye sağlanması için iki taraflı olarak böyle bir şey mümkün mü? Yıl 2021 hala fiber internet kullanamamak ve projelerin potansiyeli düşük lokasyonlara yapılması gibi bir cabası söz konusu. Sokağımızda bir çok kullanıcı kullanmış olduğu ADSL altyapıdan şikayetçi ve gerekli imza/evrak işleri için tüm eylemleri yerine getirmek için hazır. İkamet ettiğim adresimde bağlı müşteri olma potansiyeline yakın çok ama çok sayıda kişilerin olduğunu belirtmek isterim. Turknet bu konu hakkında bir şey yapabilir mi? İlginiz için teşekkürler.

genelde aldığımız yanıt: "İlettiğiniz adresi notlarıma ekledim. Proje ekibimiz ile paylaşacağım"

Tatsız, inanılmaz tatsız.

Bir daha o hızları göremeyeceksiniz :smiley:

Gigafiber i esenlere vermiyor da tek bir yere mi verecek türknet. Vermez vermeyecek veremeyecek.
Şimdi bir şart koşacak arkadaş. gigafiber için kullandığı altyapıyı sözleşme bitse dahi yada abonelik sonlandırılsa dahi başka bir iss için kullanılamaz şartı koyacak. Bak o zaman nasıl kullanıcı topluyor.
Şimdi şöyle bir şey yapacak mesela bina sahibine sözleşme hazırlayacak mesela diyecek ki bak bana maliyetin atıyorum yada 2400 tl mesela. Bunu sana özel bir sözleşme ile mülk sahibi sen olduğun için 24 aya böleceğim 85 tl ise faturan 95 tl ödeyeceksin. Ve eğer aboneliği iptal ettirirsen geriye kalan tutarı senden alırım ayrıca kabloyu da kullanamazsın diyecek.
Bunu kabul edecek 1000 lerce kişi olur yaw. Varmı bunu kabul edecek arkadaş burada?
Ben kabul ederim diyenler bir kalp atsın bakalım kaç kişi çıkar.

Mucize arıyoruz, mucize.

Müstatil evimiz var parası ne kadarsa ödeyeceğim yeter ki kursunlar :slight_smile:

Kesinlikle katılıyorum lakin iş keşke parayla bitse🤨