Türknet gigafiber altyapı planları

Trabzon ili şu an için planlı iş listemiz arasında yer almıyor :frowning:

2 Beğeni

İnşallah yakın zamanda olur, şuan malum telekomuda sıkıştırmaya başladım fiber için vdsl bitti port yok.

Tekrar sorduğumda türknetli olmama aylar olarak saymayı bırakıp günler olarak saymayı hedefliyorum. Ne de olsa erken olacak iş değil ama ekibe şunu diyin burada kanalizasyonu kullanmak müsait.

Ekiplerimize isteğiniz üzerinde bölgeniz için talepte bulunacağım.

İstanbul Kartal Karlıktepe Mahallesi 2022 yılı planları arasında yer alıyor mu? Yer almıyorsa talep olarak iletebilir misiniz? @EFG

Bölgeniz planlı iş listemiz arasında ne yazık ki yer almıyor :frowning:

1 Beğeni

Sahiden hocam bi arkadas vardi bağcılarda cok ugrasti sizlen hatirliyor isem adam belediyeye bile gitti TurkNet izin almamis diye paylasmisti ona nazaran istanbulda harbiden yayildi her ilcede bi mahallede altyapi var bagcilarda hic yok bildigim kadarıyla bunun nedeni nedir kisacasi

Ben net bilgi alamadım bu konuda, acil fiber ihtiyacı doğduğu için malum telekomu sıkıştırıcam.

Bahçelievler’de neredeyse her yere çekildi gigafiber oranın belediyesiyle bizimkinin arasında ne fark var çözemedim. Bahçelievler’de de kablolar açıktan yürüyor Bağcılar da da. Malum telekom bile sokağı kazmadan fiber kabloyu binaların üstünden yürütüyor. Madem izin vermiyordu belediye malum telekom nasıl yapabiliyor onu da çözebilmiş değilim.

1 Beğeni

Havai islem yasak diye biliodum telekom istedigini yapiyor kimse ses bile etmiyo yiksa etse bile yetkili kişilerin telekoma baski yapmasi gerekiyor yatirimlar icin nereye gidio bu yatirimlar sansinizi deneyim birde 3 gun once umit onal açıklaması komedi gibiydi turkiyedeki tum mahallelere %92 sine fiber çektik imkansiz güldum

1 Beğeni

Vdsli fiber sayıyorlar ama başlarına bela olacak bu durum.

Yüksek hızlı paketler çıktığında ne cevap verecekler merak ediyorum. Ne diyecekler sizde süper fiber yok mu diyecekler mesela?

Sırf yaptık gözüksün diye baştan savma işler.

Ya maden böyle fiber oluyor o zaman ana santrallerede fiber geliyor dimi %100 fiber çektik diyin ne gerek var %92 demeye dimi.

1 Beğeni

Haklisiniz komedi bi durum kendiside belirtti eve kadar fiber orani %32 lerdeymis sadece mahalleye kadar oran 92 diyolar dogru olma olasiligi imkansiz turkiyenin tum mahallelerine kisa surede fiber getirmek sacma

1 Beğeni

Belediyelerden alınması gereken izinler var. Altyapıyı genişletirken onların belirlediği prosedülere uymak zorundayız. Belirli noktalarda iletişimimiz yavaşlıyor. Her belediye izinleri diğerleri ile bir olmadığı için bazı yerlerde bu sebeplerden dolayı aksama oluyor. Bu da ister istemez GigaFiber hizmetimizi bekleyen kullanıcılarımız için olumsuz handikap yaratıyor :frowning: