Turknet Gigafiber altyapı işlemleri ve süreç

Merhaba,


Aktif Turknet YAPA altyapısı kullanıcısıyım. Turknet bana gigafiber altyapı müjdesi verdi. Ne zamana gelir daha önce başına gelmiş biri var mı ? İşlemler kaç ay veya kaç gün sürüyor ? Bir bilgisi olan yazabilir mi ?
Teşekkürler,

4 Beğeni

Vay beeee hayırlı olsun şimdiden fazla uzun sürmez diye düşünüyorum :slight_smile: biz de interneti koklamaya devamke :confused:

1 Beğeni

Siz giga hizmet alabilir miyim diye sorduğunuz için bu cevap verilmiş olabilir. Giga fiber yatırımları devam ediyor ama maliyetli bir çalışma olduğu için ne Zaman olur tahmin etmek zor.

Hayır. Ben fiber gelecek mi diye sordum. Çalışmalara başlayacağız dendi. Santralden fiber çekicekler. Türktelekom bunu yapabiliyor fakat bina içi tesisata kablo veriyor elektrikçi çekecek diyor.

Binanıza fiber geldiğinde bilginiz olur. Çalışmaları görürsünüz zaten.

Her şeyi Türktelekom yapıyormuş. Sorumluluğun Türktelekomda olduğunu söylediler yani özetle Türktelekom her şeyi yapıyor. YAPA’yıda onlar yapıyormuş. Turknet sadece kiralıyormuş. İşte olayın özeti ve Turknet firmasının gerçeği.

Benim Türktelekomla görüşmemdede bana fiber altyapısının sadece özel olarak getirelebileceği ve hiç bir şekilde gelemeyeceği ve gelse dahi Türktelekom’dan kiralamadıkları sürece alınamayacağıdır.

TurkNet in gigafiber i üzerinden yorum yaptım. Ortak altyapıda evet tüm işlemleri Telekom ekipleri yapıyor.