TurkNet geçiş yapmak için kullanıcı adı ve şifrem geldi ama bir sorun var!

Merhaba,

Yetkililer ilgilenirse sevinirim.

Bugün saat 12.56’da TurkNet tarafından artık TurkNet interneti kullanabilmem için kullanıcı adı ve şifrem SMS olarak geldi fakat 192.168.1.1 adresine girdiğimde, kullanıcı adı ve şifremi girdikten sonra ekranıma gelen arayüzünde TurkNet tarafından gelen kullanıcı adı ve şifremi nereye gireceğimi bulamıyorum.

Modem marka ve model : ZTE ZXHN H168A

Merhabalar, aşağıdaki bağlantılar size yardımcı olacaktır;

TurkNet | ZTE Modem Kurulumu - YouTube

1 Beğeni

Merhaba, @MartizeD Yetkili arkadaşımın attığı linklerden çözüme ulaşamazsanız kurulum için yardımcı olurum.

Merhaba,

192.168.1.1 adresine girdikten sonra başarıyla giriş yaptım.

1.izlediğim adım bu oldu :

1.izlediğim adım resimden de gördüğünüz gibi ‘‘Genel ağ’’ başlığına tıkladıktan sonra solda açılan başlıklardan ‘‘WAN’’ sekmesine tıklamak.

2.izlediğim adım bu oldu :

2.izlediğim adımda ise iptv nin hemen altında yazan internet yazısına tıkladım ve aşağıya doğru resimde gördüğünüz tablo açıldı. Bu tablo açıldıktan sonra ‘‘PPP’’ yazan yerin hemen altında yer alan kullanıcı adı ve şifre yazan yere, TurkNet tarafından verilen kullanıcı adı ve şifreyi girdim.

Sadece bunları yaptım. Ama internetimiz hâlâ geçiş yapmamış gözüküyor.
Hız testi yaptığımda Mbps hâlâ 24Mbps hızında.

Resimlere/linklere tıklayarak söylediklerimi adım adım dinlerseniz çok basit bir şekilde ne yaptığımı anlayacaksınız.

Eksik bir şey mi yaptım?
Ne yapmalıyım?

Üstat, internet servis analizi yaptım ve bu çıktı karşıma :open_mouth:

Bir bakar mısınız?

hızlı resim :

Kullanıcı adını ve ip adreslerin gözüktüğü için resimlerini siliyorum. Resim atarken dikkatli olur musun.

Özelden yazdım :slight_smile:

Adsl e göre kurulum yapmışsınız bu linkten kendi modeminizin olduğu yerde nasıl vdsle göre kurulum yapacağınız anlatılıyor Modem Kurulum Rehberi - Turknet

image

Hiçbir şey anlamadım.
Yapamıyorum.
Bu resimde MTU diye gözüken yer bende MRU diye gözüküyor mesela.
Farklı tablo var ben de.

UBR olan yeri PTM olarak değiştirmeniz gerek.

Bakın üstat. PTM yok ki.

ptmyok

Ben sorunun cevabını buldum. Lütfen modemin ayarlarını değiştirmeyin.

1 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden destek kaydı açacaksın ve paket yüksetlmesi isteyeceksin bu şekilde hızınız yükselecektir. İyi kullanımlar dilerim.

Yani ben aslında sorunsuz bir şekilde yapmam gerekeni yapmış mıyım? :smiley:

Resimlerde herşey doğru gözüküyor ve TurkNet’e şuan bağlısın sadece hızını güncellemeri gerekiyor.

1 Beğeni

Tamamdır. Aktivasyon kaydı oluşturup söyleyeceğim şimdi.
Hemen dönüş yapıp hallederler mi peki merak ettim de.

Ekipler oluşturduğunuz kayda mümkün olan en kısa sürede dönüş sağlar. Kayıt numaranızı da buradan paylaşırsanız sevinirim :raising_hand_man:

TurkNet ailesine hoş geldiniz. Sistemde paketiniz 75 mbps olarak göründüğü için değişim yapılmasına gerek bulunmuyor. 54752430 kayıt numarasıyla arıza kaydınızı oluşturdum ve yavaşlık yaşadığınızı ilettim. En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

İyi günler dileriz.

Az önce böyle cevap geldi. Yani sonuç olarak, benim artık modem kurulumu gibi işlerle uğraşmama gerek kalmadan, TurkNet internete bana verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile geçiş yapmış bulunmaktayım anladığım kadarıyla. Sadece internet hızım aynı. 24Mbps Download 5.5 Upload. 75Mbps olmadı henüz. TurkNet tarafından yapılması gerekiyor.

Kayıt numarası : 54752430

@alperenatici
@CKLasT
@Schwi

Sorunum çözüldü. Paket yükseltmesi yapıldı. Şu anda TurkNet internetimi başarılı bir şekilde kullanıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Uğraştırdım :slight_smile:

4 Beğeni

TurkNet destek sayfasındaki eski sürüme göre sanırım şimdi gördüm sizin ekran görüntünüzde atm ptm olarak ayrılmış zaten kusura bakmayın hatalı yönlendirme için, bağlantınızın düzelmesine sevindim hayırlı olsun.

Hoş geldiniz, keyifli kullanımlar :innocent: