Türknet ev telefonu problemi

25 Haziran da türktelekomdan TurkNet 'e geçiş işlemlerini başlattım. Gayet düzgün bir şekilde ilerledi hatta bana geçiş yapılırken ev telefonu iptal edilsin mi diye bir soruda yöneltilmişti ben de sorunun cevabı olarak yalın internet kullanmak istiyorum demiştim. Şuan da sistem de yalın internet kullanıyor olarak gözüküyorum fakat Ev telefonu aboneliğim hala türktelekom da aktif olarak gözüküyor ve fatura kesmeye devam ediyor. Bu sorun için türktelekomu aradığım da bize ev telefonuyla alakalı herhangi bir geçiş işlemi başlatılmadığını söylüyor. sorunu çözülmesini istiyorum.

Destek numaram: 54241540

image

Bu şekilde olması çok normal. Telefonda yalın internet istemişsiniz. O yüzden sade yalın olarak İnternet hesabınız taşınmış. Telefon aboneliğiniz eski operatörde kalmış. Telefon hattınında türk.net e taşınmasını istiyorum deseydiniz işlemler farklı olurdu. Sizin talebiniz neyse o yapılmış. operatörün düzeltebileceği birşey yok gibi… Siz tekrar dan telefon numaramında TurkNet e taşınmasını istiyorum diye talepte bulunmanız gerekecek. İnterneti taşırken yaptıgınız gibi. Güle Güle kullanın

peki telefon aboneliğimi TurkNet 'e taşıyıp orda kullanmama gibi bir seçeneğim var mı, ayrıca türktelekom da ki bu telefon aboneliğimi sonlandırırsam internetim gidebilir mi?

TurkNet e taşıdığınızda 10 tl aylık kullanım bedeli var. Faturanıza 10 lira eklenir. Ve modem üzerinden telefonu kullanmanız gerekir. Eski sistem gibi telefon kablosu üzerinden değil. Türk telekomdan hattınızı kapatabilirsiniz. Yalın olarak açtırmışsınız interneti… siz yine de önce türk net ile bir görüşün. Buraya yazmışsınız burası forum. Resmi talepleri buradan iletemezsiniz. İşlem yapılabilmesi için turk.net sayfasından online işlemlere girmeniz yada telefonunuza TurkNet online işlem programınızı kurarak. Oradan talepte bulunmanız gerekiyor. Oradan kesin bilgiyi alın derim…

1 Beğeni

saolun yardımcı olduğunuz için iyi günler dilerim. :grinning:

Rica ederim… Eğer ufakta bir katkım olduysa ne mutlu bana… Umarım sorununuz kısa zamanda çözüme kavuşur.