Türknet düşük upload

Merhaba TurkNet 'e geçeli 1 ay oldu pişman olmama az kaldı.
sürekli bir hata sürekli bir arıza.
bu seferde upload hızım yerlerde bu sorunu nasıl çözebilirim?

1 Beğeni

Merhaba, bizimle modem arayüzünüze giriş yapıp DSL değerlerinizi paylaşır mısınız?

TurkNet destektek aradılar biraz önce aile profilinde olduğunuz için bu sorun oluyor dediler.
diğer bir sorun snr değerim saniyeler içinde önce 17 ye yükseliyor sonra 12 ye düşüyor.

ben hayatımda bu kadar tuaf bir açıklama inanın duymadım…

Hat değerlerinizi incelediğim zaman FEC hatanızın olduğunu farkettim, elinizde farklı bir modem varsa onunla hız testi sonucunuzu ve hat değerlerinizi bizimle paylaşma şansınız var mı?

tekrar merhaba 3 farklı modemde denedim upload hızım düşük çıkıyor. hat zayıflama değeri sabitken sürekli snr değeri anlık yükselip açalması normalmi?

Hattın max kapasitesi değişiyor ise snr de değişir.

max kapasite neye göre değişiyor.

Merhaba arıza kaydınıza hız profilinizin güncellenmesini talep edermisiniz.

evet bunu talep etmiştim manuel herhangi birşey yapamıyoruz müdahele edemiyoruz dediler. sadece dsl hız kilidi varsa bunu kaldırabiliyolarmış

manuel ayarlanacak bir şey alt tarafı upload değerinizi 8200 kbps olarak ayarlayıp güncelleyecek çünkü hattınızda bir sorun gözükmüyor eğer sorun modem de olsaydı download değerlerinizde de sorun olurdu.

aynı fikirdeyim. bana çok enteresan cevaplar veriyorlar.

sorunum çözüldü @KASPAROV ve @ModeratriX yardımlarınız için teşekkür ederim.

2 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim İyi günlerde kullanın hizmetinizi :hugs:

2 Beğeni

Aldım haberini hattınızı ilk önce adsl sonra vdsl e geçirdiler bugda kalmış olabilir hattınız.güle güle kullanın.

2 Beğeni

Merhaba

Hattınızın düzeldiğine sevindim iyi kullanımlar dilerim. :pray:

1 Beğeni