TurkNet DNS adresi ile Internet'e erişim sorunu yaşıyorum

Merhabalar,
TurkNet 100 mb vdsl kullanıcısıyım. İnternetim var gözüküyor ama çoğu sitede erişim sorunu yaşıyorum bazısını tamamen açmıyor bazısını ise 4. yenilememde açabiliyorum sorun yaşadığım başlıca siteler;
instagram, spotify, trendyol, eksisozluk vb.

ama mesela youtube ve netflix de sorunsuz izleyebiliyorum. Teknik desteğe yazdım tracert bilgilerini gönderdim belli siteler için ama sorunu bir türlü halledemediler ilgili sorun 4 gündür devam ediyor. Sorun TurkNet dns’inden kaynaklı olabilir mi ? Ana cihazda google dns’e geçtiğimde az önce sorunsuz ilerlemeye başladım ama telefon ve tv de dnsyi de değiştirsem spotify, instagram ya da diğer sitelere erişim sağlayamadım.

Yardımlarınızı rica ediyorum.!
Ara ara da burda modem buluşmuyor hatası alıyorum ama değişen/etkileyen bir şey olmuyor. TurkNet’in önerdiği asus modemi kullanıyorum.
image|690x353

1 Beğeni

bir de ek olarak resimde de görebileceğiniz üzere “Fiziksel Durum (VAE) KAPALI” diyor. Bunu şu an bu kapalı dediği internetten yazıyorum ama spotifya giremiyorum mesela kafam çok karışmış durumda :slight_smile:

Selam, modem üzerinden dns değiştirmeyi deneyin
önerim cloudflare dns : 1.1.1.1 , 1.0.0.1

Selamlar Hakan Bey, değiştirdim ama sonuç aynı. bu sefer hiç açmıyor hatta

Bu sorunu 4 aydır yaşayan biriyim. Ve halen bu sorun çözülmedi.

gerçekten mi ya :frowning: ben de destek kayıtları ile çözülebileceğine hiç inanmıyorum açıkcası 4 gün oldu 4 ay sabredebileceğimi hiç sanmıyorum home ofis çalışan biri olarak bu hafta zorlandım. dns değiştirince biraz daha işlevsel oldu ama hala giremediğim siteler mevcut sadece instagram da değil

Bu sorun özellikle bazi cihazlarda yaşaniliyor.
Örneğin samsung ve redmi marka cihazlarda bu sorun var. Toshiba laptopta denedigimde
hic bir sorun yaşamadım, hersey normaldi. Ama samsung cihazlarin tümünde, LG tvlerde redmi marka telefonlarda yüzlerce site acilmiyor. Ve samsung uygulamalarinin hic biri açılmıyor.
4 farklı modemle denedim
Kabloların tamamını degstirdim
Cihazlari sifirladim
En az 60 70 dns denedim
Sonuc degismedi.
Vae alt yapısındayim, ayni saha dolabına bagli tt abonesinden de ayni sorun var.
Yeni kurulan Dslamla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Yeni saha dolabindan hizmet aldığım andan itibaren, bu sorunu yaşamaya basladim.
Çözüm: vpn kullanman gerek.

benim işin tuhaf tarafı 1 yıldır aynı şeyleri kullanıyorum son 4 gündür böyle bir sorunum var

Bagli olduğun saha dolabında veya santralde değişiklik yapılmıştır.
Bundan dolayi bu sorunu yaşıyorsun.